banner2

Balenciaga markasının içyüzü ortaya çıktI! Reklamlarla tek tek işlemişler: Pedofili, satanizm, yamyamlık

Dünyaca ünlü lüks giyim markası Balenciaga'nın reklam kampanyaları sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Reklamlarda, pedofiliden satanizme, çocuk kurbanından, yamyamlığa kadar her türlü mesajın subliminal mesaj yoluyla verildiği fark edilirken, marka konuya ilişkin tepki çeken bir açıklamada bulundu.

Dünya 24.11.2022, 13:36 24.11.2022, 13:36
Abone ol
Balenciaga markasının içyüzü ortaya çıktI! Reklamlarla tek tek işlemişler: Pedofili, satanizm, yamyamlık

Dünyanın en ünlü lüks giyim markalarından olan Balenciaga'nın yayınladığı reklam kampanyaları dünya genelinde kamuoyunun ilk gündemi oldu. Çocukları teşhir amaçlı kullanan markanın reklam görsellerinde görenlerin midesini bulandıracak detaylar ortaya çıktı. 

PEDOFİLİ, SATANİZM, YAMYAMLIK HER ŞEY VAR 

OdaTV'nin haberine göre, çocuklar için üretilen oyunca ayı şeklindeki çantalara cinsellik barındıran kostümler giydirildi. Sosyal medyada Balenciaga, pedofili suçlamasıyla gündem olurken firmadan özür açıklaması geldi. 

 

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Reklam kampanyamızdaki rahatsız edici görüntüler yüzünden özür dileriz. Bu meseleyi çok ciddiye alıyoruz ve bu fotoğrafları çekenler hakkında yasal işlem başlatacağız. Çocuk istismarının her türlüsünü kınıyoruz. O çantalar, çocuklarla birlikte fotoğraflanmamalıydı.

TARİHE GEÇEN PEDOFİLİ DAVASININ DOSYASI REKLAMDA PAYLAŞILDI

Fakat Balenciaga'nın pedofili reklamları bununla kalmadı. 2001 yılında ABD'de 'pedofili' ile ilgili tarihe geçen bir dava yaşanmıştı. Davada pedofili içerikli yetişkin içeriklerinin kaldırılması ve yasaklanması tartışılırken bu davanın dosyalarından biri Balenciaga'nın reklam görsellerinde yer aldı. 

KİTAPLARIN YAZARLARI SATANİZM VE PEDOFİLİYİ ANLATIYOR 

Ayrıca Balenciaga'nın başka bir paylaşımında masada yer alan iki kitap yine gündem oldu. Söz konusu reklam görselinde, Michael Borremans ve Matthew Barney tarafından yazılan kitaplar masada yer alıyordu. 

Michael Borremans, çocukların çıplak bir şekilde kendilerini yiyerek yamyamlık yaptığı bir tablonun çizeri olarak biliniyor. 

MASON AYİNLERİ VE İNSAN KURBAN ETME RİTÜELLERİ 

Ayrıca yamyamlığı Balenciaga'nın reklamında kitabı yer alan Matthew Barney de işlemişti. 

Barney'in ürettiği içeriklerde 'mason ayinleri' ve 'insan kurban etme ayinleri' yer alıyor. 

PEDOFİLİNİN SİMGESİ BAAL İBLİSİ REKLAMDA YER ALDI 

Başka bir reklam görselinde ise sarı bir bant üzerinde Balenciaga markasının 'BAALENCIAGA' olarak yazıldığı görüldü. 

'Baal' ise satanizm inanışında çocuk kurban eden bir iblis olarak biliniyor. Pedofilinin de simgesi olan Baal'ın reklam görseline bu şekilde yerleştirilmesi büyük tepki çekti. 

FOTOĞRAFÇIYA DAVA AÇILACAK 

Söz konusu reklam fotoğraflarının paylaşılması sonrası Balenciaga fotoğrafları çeken Gabriele Galimberti'ye dava açacağını açıkladı. 

Ayrıca Galimberti'nin 50 ülkeyi gezdiği ve buralarda çocukları sürekli olarak uygunsuz şekilde fotoğrafladığı ortaya çıktı. 

TWITTER'DAN İLK ÇEKİLEN MARKA OLMUŞTU

Diğer yandan Balenciaga, Twitter'ı Elon Musk'ın alması sonrası platformndan çekilen ilk marka olmuştu. 

Marka, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alması sonrası 'yeni politikalardan endişeliyiz' açıklamasını yapmıştı. 

Musk ise Twitter'ı aldığında ilk olarak, 'pedofili' paylaşımlarıyla mücadele edeceğini belirtmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!