Yandex Metrica

Azerbaycan'dan silah bırakan Ermeniler için af hazırlığı!

Azerbaycan'dan silah bırakan Ermeniler için af hazırlığı!

Ermeni güçlerine karşı Karabağ'daki antiterör operasyonunu başarıyla tamamlayan Azerbaycan, silahlarını bırakan Ermenilere af çıkarılacağını bildirdi. Affın, eski askerleri de kapsayabileceği ifade edilirken bölgedeki Ermenilere, 20 tonluk gıda ve hijyen yardımı gönderildi.

Dünya

23.01.2024, 21:27

Azerbaycan, Karabağ’da ateşkesten sonra kalıcı barış için müzakerelerine devam ederken bir yandan da bölgedeki Ermeni toplumunun entegrasyonuna yönelik adımlarda sürüyor. Perşembe günü Karabağ’daki Ermenilerle ilgili oldukça kapsamlı bir entegrasyon planı açıklayan Bakü yönetimi, dün de Karabağ’da silahlarını bırakan Ermeniler için af ilan edileceğini belirtti. 

Türkler düşmanımız! Hindistan basınında dikkat çeken analiz: Savunma sanayi ürünlerimizi veto ettiler Türkler düşmanımız! Hindistan basınında dikkat çeken analiz: Savunma sanayi ürünlerimizi... Haberi Görüntüle

ESKİ ASKERLERİDE KAPSAYABİLİR 

Af planını medyayla paylaşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, eski askerler ve savaşçılar için de af sağlanabileceğini ifade etti.  Hacıyev, “Şu anda bazı silahlı grupların ve subayların, şartlarımızı kabul etmeyeceklerine ve direnmeye devam edeceklerine dair açıklamalarını görüyoruz." dedi. 

Esad işi yokuşa sürüyor: Masaya oturmaya hazırız fakat... Esad işi yokuşa sürüyor: Masaya oturmaya hazırız fakat... Haberi Görüntüle

"BAZILARI ORMANDA SAKLANIYOR"

Ayrıca bazı küçük grupların ormanda saklandığını da belirten Hacıyev, Ancak bunun büyük bir sorun veya güvenlik sorunu olacağını düşünmüyoruz. Elbette bu bazı sorunlara ve zorluklara yol açacaktır ancak bu o kadar da büyük ölçekte olmayacaktır” ifadelerini kullandı. 

"ADİL VE KALICI BARIŞ TEKLİFİ SUNUYORUZ"

Fransa’nın talebi üzerine Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde yapılan oturumda konuşan Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, “Ermenistan’a bir kez daha adil ve kalıcı barış teklifimizi sunuyoruz” dedi. Bayramov, anti-terör operasyonunun, Azerbaycan’ın kendi topraklarında uluslararası hukuk ve insani hukuka tam uyum içinde gerçekleştirildiğini ifade etti. Azerbaycan’ın meşru çıkarlara karşılıklı saygı temelinde gerçek diyalog ve müzakerelere hazır olduğunun altını çizen Bayramov, “Karabağ Ermenileri, barış içinde bir arada yaşama modelimizin bir parçası” mesajını verdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading