banner2

Azerbaycan'ı tehdit ediyordu! Yanlışlıkla kendi şehrini vurdu! İran'da balistik füze krizi yaşanıyor

Karabağ'da yaşanan gerilimler sonrası Azerbaycan'ı açık bir şekilde tehdit eden İran yanlışlıkla kendi şehrini vurdu. İran'da bugün gerçekleştirilen balistik füze testi sırasında teknik arıza oluştu. Füzenin harp başlığı hedeften saptı ve Gorgan şehri yakınlarında patladı.

Dünya 18.09.2023, 12:22 18.09.2023, 13:38
Abone ol
Azerbaycan'ı tehdit ediyordu! Yanlışlıkla kendi şehrini vurdu! İran'da balistik füze krizi yaşanıyor

İran'da bugün gerçekleştirilen balistik füze testi faciaya neden oldu. Füze testi sırasında oluşan teknik arıza Gorgan şehrinde yaşayan vatandaşlara dehşeti yaşattı. Söz konusu arıza sonucu füzenin harp başlığı hedeften saptı ve Gorgan şehri yakınlarında patladı.

CİDDİ HASAR MEYDANA GELDİ

Test sırasında arızalanan füzenin harp başlığında bulunan küçük mühimmatlar şehrin dört bir yanına düştü. Olayın ardından şehirde bazı noktalarda ciddi hasar meydana geldi.

YETKİLİLER İNCELEME BAŞLATTI

İranlı yetkili, olayla ilgili inceleme başlatıldığını söyledi. Gülistan eyaletinin merkez kenti Gorgan'da sabah saatlerinde gökyüzünden düştüğü belirtilen tanımlanamayan metal cisimler bazı ev ve iş yerlerinde hasara yol açmış, halkta korkuya neden olmuştu.

AZERBAYCAN'I TEHDİT ETMİŞTİ

3 yıl önce Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ordusuna karşı ağır bir yenilgi alan Ermenistan'a açık desteğini sunan İran, Ermenistan'a yönelik bir saldırıda Ermenistan tarafında olacağını ve Azerbaycan'a karşı savaş açacağını duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!