banner2

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını uyardı: İran'a gitmeyin

Azerbaycan'dan vatandaşlarına İran konusunda uyarı geldi. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada vatandaşlara İran'a gitmemeleri vurgulandı.

Dünya 31.01.2023, 12:24 31.01.2023, 12:40
Abone ol
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını uyardı: İran'a gitmeyin

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarını İran'a gitmemeleri konusunda uyardı. Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada Azerbaycan'ın Tahran Büyükelçiliği'ne düzenlenen terör saldırısı hatırlatıldı ve Azerbaycan vatandaşlarının zorunlu olmadığı sürece İran'ı ziyaret etmemeleri, gidenlerin ise çok dikkatli olması tavsiye edildi. 

AZERBAYCAN VATANDAŞLARINA GÜVENLİK KURALLARI UYARISI

Halihazırda İran'da bulunan Azerbaycan vatandaşlarına ise güvenlik kurallarına uymaları tavsiye edilirken vatandaşların ihtiyaç halinde Tebriz Başkonsolosluğu ile irtibata geçebilecekleri belirtildi. 

ALİYEV 'TERÖR EYLEMİ' OLARAK NİTELENDİRMİŞTİ

27 Ocak'ta Azerbaycan'ın Tahran Büyükelçiliği'ne silahlı saldırı düzenlenmiş ve saldırıda Büyükelçiliğin güvenlik amiri hayatını kaybederken iki güvenlik görevlisi ise yaralanmıştı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Büyükelçiliğe yapılan saldırıyı terör eylemi olarak nitelendirirken Azerbaycan'ın Tahran Büyükelçiliğinin faaiyeti askıya alınmış ve personelin tamamı Bakü'ye dönmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!