banner2

Azerbaycan'dan önemli açıklama: 'Ermenistan, Karabağ'daki yasa dışı rejimi yeni üretim silahlarla donattı'

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ayhan Hacızade ile Savunma Bakanlığı Sözcüsü Anar Eyvazov, Ermenistan'ın hem 30 yıllık işgal döneminde hem de sonrasında Azerbaycan topraklarında silah depoladığını ve arazileri mayınladığını anlattı.

Dünya 20.11.2023, 20:53 20.11.2023, 22:05
Abone ol
Azerbaycan'dan önemli açıklama: 'Ermenistan, Karabağ'daki yasa dışı rejimi yeni üretim silahlarla donattı'

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığında, ülkede faaliyet gösteren diplomatik misyon temsilcileriyle askeri ataşelere işgal döneminde Ermenistan'ın Karabağ'daki yasa dışı askeri faaliyetlerine ilişkin brifing veren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ayhan Hacızade ile Savunma Bakanlığı Sözcüsü Anar Eyvazov, Ermenistan'ın iki Karabağ savaşı sonrasında da Azerbaycan topraklarında silah depoladığını ve arazileri mayınladığını söyledi.

2. KARABAĞ SAVAŞI'NDAN SONRA DA DEVAM ETTİLER

2. Karabağ savaşından sonra Azerbaycan ordusunun istihkam birliklerinin 10 binden fazla anti personel, yaklaşık 3 bin anti tank mayını ile yaklaşık 12 bin patlamamış mühimmatı tespit ederek etkisiz hale getirdiği bildiren sözcüler, Ermenistan'ın 2. Karabağ Savaşı sonrasında da bölgedeki yasa dışı rejime silah sevk ettiğini ve bölgede 2021'de üretilen silahların tespit edildiğini belirtti.

SİVİLLERE SİLAH KULLANIMIYLA İLGİLİ EĞİTİM VERİLMİŞ

Hankendi şehrindeki askeri araç ve insansız hava araçlarının modifiye edildiği atölyenin bulundurulduğu belirtilen toplantıda bu araçların kullanımıyla ilgili sivillere eğitim verildiği anlatıldı. 

Toplantıda ayrıca, yasa dışı Ermeni güçlerin kullandığı ve Azerbaycan ordusunun eline geçen silah, mayın ve insansız hava araçlarından bazıları da sergilendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!