banner2

Axel Springer: Bu işyerinde İsrail karşıtlarına yer yok

Politico Europe, Bild, Business Insider gibi yayın organlarını barındıran Alman Axel Springer şirketi, İsrail'i desteklemeyen personelin istifasını istedi.

Dünya 24.06.2021, 15:59 24.06.2021, 16:13
Abone ol
Axel Springer: Bu işyerinde İsrail karşıtlarına yer yok

Almanya merkezli medya devi Axel Springer, Filistin yanlısı personellerinden istifa etmelerini istedi. Mayıs ayında Gazze'ye yönelik İsrail saldırıları sırasında Berlin'deki yönetim binası önüne bir İsrail bayrağı diken Axel Springer grubu, Yahudi işgallerine verdiği açık desteği farklı bir boyuta taşıdı. 

40'tan fazla ülkede faaliyet gösteren ve bünyesinde Politico Europe, Bild, Business Insider gibi yayın organları bulunan Axel Springer'in üst yöneticisi Mathias Doepfner, pazartesi günü dünya çapındaki 16 bin şirket çalışanına yönelik görüntülü mesajında şunu söyledi:

"Size karşı çok açık konuşuyorum. İsrail'le ilgili sorunu olan bir kişi, özellikle Yahudi karşıtı son gösterilerden sonra kendine yeni bir iş bulmalı. Almanya'da da İsrail karşıtı çok sayıda gösteri oldu. Haftalarca süren korkunç antisemitik gösterilerden sonra, yönetim binamız önündeki Avrupa bayrağı ve Alman bayrağının yanına bir de İsrail bayrağı diktik; bir dayanışma jesti olarak... (Meydanlardaki) Bu tür saldırgan antisemitik hareketleri kabul etmiyoruz. Şirkemizin İsrail yanlısı duruşunu desteklemeyenler ayrılabilirler."

İşgalci İsrail güçlerinin mayıs ayındaki saldırılarında 66'sı çocuk 248 Filistinli şehit düşmüştü. Tel Aviv merkezli Yahudi barbarlığına sınırsız destek veren Axel Springer grubunun 'İlkeler ve Değerler' sayfasındaki ikinci maddede şu ifade dikkat çekiyor: "Yahudi halkını ve İsrail Devleti'nin varlık hakkını destekliyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!