Yandex Metrica

Avustralya'da delta varyantı alarmı! Sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Avustralya'da delta varyantı alarmı! Sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Avustralya, Yeni Güney Galler eyaletinde çok sayıda kişide Delta varyantı görülmesi üzerine sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Dünya

23.01.2024, 17:36

Yeni tip koronavirüsün ilk kez Hindistan'da görülen Delta varyantı yayılmaya devam ediyor. Varyantın Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde çok sayıda kişiye bulaşması nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ABC News'in haberine göre, Yeni Güney Galler Eyalet Başbakanı Gladys Berejiklian, Delta varyantının eyalette artması nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan ettiklerini açıkladı.

Berejiklian, daha fazla vaka görülebileceği konusunda uyarıda bulundu. 

YASAK 9 TEMMUZA KADAR SÜRECEK

Eyaletin Greater Sydney, Blue Mountains, Central Coast ve Wollongong bölgelerinde bugün 18.00 itibarıyla başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 9 Temmuz Cuma günü 23.59’a kadar sürecek.

Bu tarihler arasında gıda ve tıbbi bakım ihtiyaçlarının karşılanması dışında sokağa çıkmak yasak olacak. Evden çalışma uygulamasına dahil olmayan kişiler, kısıtlamadan muaf tutulacak.

Ayrıca 9 Temmuz tarihine kadar düğün organizasyonları da yasaklandı. Cenaze törenleri ise sosyal mesafe kurallarına uyulması şartıyla en fazla 100 kişi katılımla yapılabilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading