banner2

Avrupalı yemek şirketinden kan donduran hareket! İnsan eti tadında burger satışa çıkardılar

Avrupalı bitki bazlı et şirket Oumph!” tadı tıpkı insan eti gibi olan burgerini satışa sunduğunu duyurdu. Şirket kanadından yapılan açıklamada, "İnsan Eti Tadında Bitki Bazlı Burger"in üretiminde hiçbir insanın zarar görmediği kaydedildi.

Dünya 04.07.2022, 14:24
Abone ol
Avrupalı yemek şirketinden kan donduran hareket! İnsan eti tadında burger satışa çıkardılar

Bitkisel et ürünleri üreten bir şirket, insanları ürünlerini denemeye yönlendirmek için alışılmadık ve “yamyamca” bir yol izlemeye karar verdi. Avrupa merkezli Oumph! “İnsan Eti Tadında Bitki Bazlı Burger'ini satışa sundu.

Şirketin kurucu ortağı Anders Linden tarafından yapılan açıklamada, tıpkı insan eti tadında olan burgerin kendini şımartmak isteyenler için geliştirildiği belirtilerek, “Burgerimizi, insanların hangi tat ve dokuya sahip olduğunu öğrenir öğrenmez geliştirdik. Bu ürün geliştirilirken hiçbir insan zarar görmemiştir” denildi. 

"EN KORKUNÇ BİTKİ BAZLI YİYECEKLER"

Öte yandan, Oumph! geçen yıl Cadılar Bayramı'nda, İsveç'in  başkenti Stockholm’de "şimdiye kadarki en korkunç bitki bazlı yiyecekleri" sunduğunu iddia eden bir yemek kamyonu kurmuş ve insan tadındaki burgerini tanıtmıştı.

Reklam kampanyasını düzenleyen Madrid'deki LOLA MullenLowe ajansı, et severleri bitki bazlı ürünlerin "herhangi bir etin tadını taklit edebileceğine" "ikna etmek" istediklerini aktardı.

ŞİRKET ÖDÜL KAZANDI

LOLA MullenLowe Kreatif Direktörü Tomas Ostilglia, "Ve elbette bir çözüm, bitki bazlı lezzetli bir insan eti burgeri yapmaktı" dedi. Ayrıca reklam kampanyası, yaratıcı pazarlama topluluğu için uluslararası bir festival olan Cannes Lions Festivali'nde Gümüş Ödül kazandı.

Diğer taraftan, "insan eti tadındaki burger”in  soya fasulyesi, mantar ve buğday proteininin yanı sıra "bitki bazlı yağlar ve gizemli bir baharat karışımı" ile yapıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!