banner2

Avrupa'ya Wagner'den kanlı balyoz! Putin'in aşçısı keman kutusunda gönderdi

Rusya Devlet Başkanı Putin, kendisine bağlı paralı asker şirketi Wagner'i 'terör örgütü' ilan etmeye hazırlanan Avrupa Parlamentosu'na kanlı balyoz gönderdi.

Dünya 24.11.2022, 12:12 24.11.2022, 12:54
Abone ol

Rus paralı asker şirketi Wagner'i 'terör örgütü' ilan etmeye hazırlanan Avrupa, Rusya lideri Vladimir Putin'in sağ kolundan sembolik bir cevap aldı. Putin'in aşçısı olarak bilinen Wagner kurucusu Yevgeni Prigozhin, bu sabah Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu temsilcisine keman kutusu içine yerleştirilmiş kanlı bir balyoz verdi. 

AP üyelerine yönelik sembolik bir gözdağı anlamı taşıyan kanlı balyozun teslim görüntüsünü, Wagner grubuna yakın Telegram grubunda paylaşıldı. Putin'in yakın adamı Prigozhin, Wagner komutanlarıyla bir toplantı yaptığını ve kendilerini 'terörist' ilan etmeye hazırlanan Avrupa Parlamentosu'nu 'feshetmeye karar verdiklerini' duyurdu.

Putin'in lokantacısı, Wagner'in kurucusu Yevgeni Prigozhin (en sol ve en sağda)

Wagner kurucusu, "Bize yönelik terör örgütü kararı yasal olarak yürürlüğe girmeden önce Avrupa Parlamentosu'na bir hediye göndermem istendi" dedi. Gönderilen balyozun üzerinde Wagner yazısı ve sembolüyle kafatasları bulunuyor. 

KAFASINI BALYOZLA EZDİLER 

Yevgenny Nuzhin

Geçtiğimiz haftalarda teslim olup Ukrayna ordusuna sığınan isteyen bir Rus askerinin balyozla infaz edilme görüntüleri izleyenleri sarsmıştı.

Kafası sert bir yere bağlanan Rus askeri Yevgenny Nuzhin (55) sert balyoz darbesiyle vahşi biçimde öldürülmüştü. Rusya yanlısı bazı yazarlar bu tip öldürme şeklinin 'ihanete verilen ceza' anlamı taşıdığını yazmıştı. 

Teslim olduğu Kiev'den kaçırıldıktan sonra kendini bir Rus hapishanesinde bulan Yevgenny Nuzhin'in son sözleri, "Kafama bir darbe aldım ve bilincimi kaybettim. Sonra bu mahzende gözümü açtım. Bana yargılanacağımı söylediler" oldu.

Son cümlesinin ardından Nuzhin'in kafasına balyoz darbesi indirildi. Yere yığılan adamın kafasına bir kez daha vuruldu. Rusya yanlısı hesaplar sözkonusu görüntüyü 'intikam çekici' başlığıyla paylaşmıştı.

Kanlı balyoz görüntüleri Wagner'in Telegram kanalı Grey Zone'da paylaşıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!