banner2

Avrupa'nın başı grevlerle dertte! Şimdi de temizlik işçileri iş bırakma eylemine gitti

Avrupa genelinde grevler sebebiyle sosyal yaşam aksarken bir grev haberi de Hırvatistan'dan geldi. Hırvatistan'da, temizlik işçileri üç meslektaşlarının işten çıkarılması ve düşük maaş nedeniyle greve gitti.

Dünya 24.01.2023, 12:35
Abone ol
Avrupa'nın başı grevlerle dertte! Şimdi de temizlik işçileri iş bırakma eylemine gitti

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de temizlik işçileri, üç meslektaşlarının geçen hafta 'işlerini ihmal ettikleri' sebebiyle işten çıkarılması ve düşük maaşlar sebebiyle grev başlatırken, şehrin sokaları çöp yığınlarıyla doldu. 

MAAŞLARA ZAM TALEP EDİLİYOR 

Cistoca isimli temizlik şirketinin greve katılan yaklaşık 1000 çalışanı, işten çıkarılan meslektaşlarının geri alınmaması ve maaşlarında artış olmaması durumunda işe geri dönmeyeceklerini ifade etti.

SOKAKLAR ÇÖP YIĞINLARIYLA DOLDU 

Cistoca Zagreb Sendikası ise görev yapmayı reddeden işçilerin, maaş ve çalışma şartlarında iyileştirmeler yapılması talebinde bulunduğunu duyurdu.

Söz konusu işçilerin, plastik atıklarla diğer atıkları aynı kamyona boşaltırken bir vatandaş tarafından görüntüleri çekilmiş, sosyal medyada yayılan görüntüler üzerine "işlerini ihmal ettikleri" gerekçesiyle iş akdi feshedilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!