banner2

Avrupa'dan Ukrayna'ya askeri yığınak! Almanya Leopard tankını gündeme aldı

Avrupa ülkelerinin Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna'ya olan askeri yığınağı devam ediyor. Almanya, Ukrayna'ya Leopard tankı gönderme ihtimalini göz ardı etmiyor.

Dünya 12.01.2023, 20:02 12.01.2023, 20:33
Abone ol
Avrupa'dan Ukrayna'ya askeri yığınak! Almanya Leopard tankını gündeme aldı

24 Şubat 2022 tarihinde başlayan ve ne zaman sona ereceği belli olmayan Rusya-Ukrayna savaşında Avrupa ülkelerinin Zelenski'ye askeri yardımı devam ederken Almanya'dan dikkat çeken bir çıkış geldi.

İHTİMALİ GÖZ ARDI ETMEMELİ

Almanya Savunma Bakanı Christine Lambrecht, Marienberg kentindeki NATO Acil Müdahale Gücü (VJTF) bünyesindeki Alman askerlerini ziyaretinde yaptığı açıklamada, "Kimse hiçbir ihtimali göz ardı etmemeli ancak federal hükümette savaş tanklarından vazgeçme kararı yok." dedi.

40 ADET MARDER ZIRHLI ARAÇ VERİLECEK Mİ?

Christine Lambrecht, Ukrayna'ya verilecek 40 adet Marder zırhlı muharebe araçlarına ilişkin, "Marder zırhlı muharebe araçları aktif olarak kullanılanlardan verilmeyecek." dedi. Lambrecht, bu araçların mart sonuna kadar teslim edilmesinin planlandığını ve gerekli eğitimi de vereceklerini bildirdi.

ALMANYA VERDİĞİ SÖZÜ TUTAR

Lambrecht, bugünkü ziyaretiyle söz konusu araçların kabiliyet ve yeteneklerini görme fırsatı bulduğunu, Almanya'nın verdiği sözleri yerine getirdiğini kaydetti.

Alman medyası, Ukrayna'ya gönderilecek Marder muharebe araçlarının yarısının ordunun envanterinde bulunan ama aktif kullanılmayanlardan verileceğini ve silah şirketi Rheinmetall'den temin edileceği iddiasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!