banner2

Avrupa'da enerji tasarrufu için her gün yeni bir formül! Tüketimini azaltana ödül!

Fransa’da enerji üretici şirketler, tüketicileri tasarrufa teşvik etmek için düşük faturaları bonus veya indirimle ödüllendirme kararı aldı.

Dünya 28.09.2022, 23:50
Abone ol
Avrupa'da enerji tasarrufu için her gün yeni bir formül! Tüketimini azaltana ödül!

Fransa'da hükümetin, elektrik sağlayıcı şirketlere hane başı enerji tüketiminin azaltılmasını teşvik edecek çalışmalarda bulunması talebine yanıt geldi. Ana enerji sağlayıcılardan Engie ile TotalEnergies, en az tüketen müşterilerine bonus ve indirim yapma teklifi sundu.

120 EUROYA KADAR İNDİRİM

Engie şirketi, Ekim 2022-Nisan 2023’ü kapsayan kış döneminde, kampanyaya katıldığını bildiren ve günlük tüketimlerini belirli oranda düşüren müşterilerine ödeme yapacak. TotalEnergies şirketi müşterileri ise 1 Kasım 2022-31 Mart 2023 döneminde tüketimlerini en az yüzde 5 azaltmaları durumunda nisan faturalarında 30 ila 120 euro arasında indirim kazanacak.

NÜKLEER REAKTÖRLER BAKIMDA

Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle Moskova’dan gelen enerji arzındaki kesinti ve enerji fiyatlarında dramatik artışın yanı sıra 30’dan fazla nükleer reaktörün bakımda olması Fransa’da ciddi enerji krizine yol açtı. Enerji sıkıntısı yaşanan ülkede, hükûmet, konut sıcaklıklarının maksimum 19 derecede tutulması ve buna uymayanlara yaptırım uygulanması gibi ciddi önlemler almaya hazırlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!