Yandex Metrica

Sitede Ara

Avrupa Birliği'nin çöküş dönemi: Avrupa'da aşırı sağın ayak sesleri batılı liderleri korkutuyor!

Avrupa Birliği'nin çöküş dönemi: Avrupa'da aşırı sağın ayak sesleri batılı liderleri korkutuyor!

Avrupa Parlamento seçimlerinde aşırı sağ kesimin ayak sesleri gümbür gümbür geliyor. Sağ kesimin yükselişi Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Belçika ve Avusturya’da büyük etki yaratırken Fransız ve Alman liderleri büyük bir kriz bekliyor.  

Dünya

11.06.2024, 13:09

Avrupa Birliği'nin düşüncesi, dün gece Avrupa Parlamentosu seçimleriyle tarihin tozlu raflarına karışmaya hazırlanıyor. Dört günlük oy verme sürecinden çıkan Fransa, Almanya, İtalya, Avusturya ve Belçika'da aşırı sağ partiler koltuk sayısını yükseltirken sadece 13 sandalyeye sahip olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, masayı dağıtarak erken seçim kararı aldı.

Avrupa'yı krize sürükleyen Parlamento Seçimleri, batılı ülke liderlerinin sonunun geldiğinin bir göstergesi. Avrupa'da çok büyük bir siyasi deprem yaşanması ve buna tanıklık etmemiz an meselesi. 2019 yılından itibaren hızlı bir şekilde yükselen aşırı sağ, mevcut verilere göre 26 AB üyesi devletin sekizinde birinici ya da ikinci sırada yer alıyor.

İşkence, adam kaçırma, cinayet ve tecavüz! Savaş mültecileri Sahra yoluna itiyor: Ya ölüm ya sürgün İşkence, adam kaçırma, cinayet ve tecavüz! Savaş mültecileri Sahra yoluna... Haberi Görüntüle

MACRON RESMEN KUMAR OYNUYOR

Fransa'da zaferi Marine Le Pen ve aşırı sağ partisi NR elde etti. Cumhurbaşkanı Macron'un partisi ise sadece 13 sandalye kazanarak resmen sağ kesimin hezimetine uğradı. Bu zaferin ardından erken seçim kararı alan Fransız lider Macron'un bu kararı batı medyasında 'Kumar' olarak yorumlandı.

Dünyanın en zengin düğünü başladı! Hintli milyarder oğlu için servetini ortaya döktü! Dünyaca ünlü yıldızlar düğüne akın etti! Dünyanın en zengin düğünü başladı! Hintli milyarder oğlu için servetini... Haberi Görüntüle

SIRADA ALMANYA ŞANSÖLYESİ SCHOLZ VAR

Nisan ayında yında Sosyal Demokrat Parti (SDP), Yeşiller ve Bağımsız Demokratik Parti'den (FDP) oluşan "Trafik Lambası" Koalisyonunun dağılmanın eşiğine gelmişti. Parlamento seçimlerinden sonra ise Almanya'da hedef Şansölye Olaf Scholz oldu. Ekonomi politikalarından dolayı bir türlü anlaşamayan ittifak dağılma sinyalleri verirken AP seçimlerinin sonuçlarının ardından Scholz'ün iktidar gücü de erimeye başladı.

Alman Bild gazetesi Scholz'ün itibarının kendi saflarında da düştüğünü belirtirken Almanya için artık tek seçeneğin yeni bir düzen, yeniden başlamak olduğuna dikkat çekildi.

Biden ile ilgili çarpıcı iddia! Demokratlar yetersiz buluyor: Adaylıktan çekilecek mi? Biden ile ilgili çarpıcı iddia! Demokratlar yetersiz buluyor: Adaylıktan çekilecek... Haberi Görüntüle

AŞIRI SAĞ BATI'DA BÜYÜK ETKİ YARATIYOR

Avrupa Parlamentosu seçimlerinin bir diğer kazananı ise İtalya Başbakanı ve aşırı sağ İtalya'nın Kardeşleri Partisi'nin lideri Giorgia Meloni oldu. İtalya'nın Kardeşleri, 2019'da aldığı yüzde 9 oy oranından yüzde 29 oranına yükseltti.

Hollanda'da ise Türkiye ve İslam düşman Geert Wilders'in hükümet kuramayan koalisyon üyesi partisi seçimlerden ikinci çıkarak aşırı sağın yükselişinin sinyalini verdi.

Ateşkes olsa bile saldırıya devam edecekler: MOSSAD direktöründen çarpıcı açıklama! Ateşkes olsa bile saldırıya devam edecekler: MOSSAD direktöründen çarpıcı açıklama! Haberi Görüntüle

GAZETECİ İBRAHİM KARAGÜL UYARDI...

TRHaber Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı paylaşımda 'Avrupa Birliği düşüncesi artık bitmiştir.' ifadelerini kullanarak gelecekte Avrupa'yı gelecek 'Fırtına'ya karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyardı.

İşte İbrahim Karagül'ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım:

Avrupa Birliği düşüncesi; bu gece itibariyle bitmiştir.

Macron da gidecektir. Olaf Scholz da gidecektir.

Avrupa’da çok büyük siyasi depremlere tanık olacağız.

Ve bunun bir daha geri dönüşü olmayacak.

Bu arada bütün dünyada;

İsrail yanlısı liderlerin geleceği de tehlikededir.

Avrupa'da göreceğiz. ABD'de de göreceğiz.

Şu anki dalga, varolan küresel düzene belki de en büyük meydan okumaya doğru gidecek. 

Türkiye dahil, her ülke büyük fırtınaya hazırlıklı olmalı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading