Yandex Metrica

Avrupa Birliği'nde hatalı para harcama skandalı! Milyarlarca euro hiç edildi

Avrupa Birliği'nde hatalı para harcama skandalı! Milyarlarca euro hiç edildi

AB fonlarının suistimal edilmemesi için kurulan Avrupa Sayıştayı, geçtiğimiz yıl 5 milyar eurodan fazla paranın hatalı bir şekilde harcandığını ortaya koydu. Denetlenen harcamaların yaklaşık üçte ikisinin ise yüksek riskli olduğu tespit edildi.

Dünya

23.01.2024, 22:14

Avrupa Birliği fonlarının suistimal edilmemesi için kurulan Avrupa Sayıştayı, 2021 yılında 5 milyar eurodan fazla olan büyük bir meblağın hatalı bir şekilde harcandığını tespit etti.

İsrail'in başkenti Tel Aviv'e İHA saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralılar var İsrail'in başkenti Tel Aviv'e İHA saldırısı: Çok sayıda ölü ve... Haberi Görüntüle

5,4 MİLYAR EURO PARA HATALI ŞEKİLDE HARCANDI

AB bütçesinin denetimini yapan Avrupa Sayıştayı, 2021 harcamalarına ilişkin yıllık raporunu yayımladı. Buna göre, toplam 181,5 milyar euroluk AB bütçesinden yapılan harcamalarda hatalar giderek artış gösterdi. 

AB bütçesinden yapılan harcamalardaki genel hata seviyesi 2022 yılında yüzde 2,7 seviyesindeyken, bu oran 2021'de yüzde 3'e çıktı. Böylece, geçen yıl AB harcamalarında 5,4 milyar euro yanlış harcandı. 

Diğer yandan denetlenen harcamaların yaklaşık 3'te 2'sinin yüksek riskli olduğu bildirildi. 

Milyarlarca dolar verip topçu obüs alacaklar! Silahlanmaya devam ediyorlar: Savaş çok yakın Milyarlarca dolar verip topçu obüs alacaklar! Silahlanmaya devam ediyorlar: Savaş... Haberi Görüntüle

BU PARALAR AB KURALLARINA UYGUN HARCANMADI 

Söz konusu hatalı harcamalar, AB ve ulusal kurallara uygun olarak kullanılmayan para miktarını temsil ediyor. 

AB bütçesindeki harcamaların büyük kısmı üye 27 ülkenin yetkili makamları tarafından yapılıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading