banner2

Atina'nın kirli tezgahı ortaya çıktı! Yunan basını açık açık itiraf etti

Yunanistan medyası, Miçotakis yönetiminin ABD lobisini kullanarak Türkiye'nin Avrupa Birliği ve F-16 modernizasyonu sürecini baltalamaya çalıştığını yazdı.

Dünya 27.10.2022, 11:43 27.10.2022, 13:52
Abone ol
Atina'nın kirli tezgahı ortaya çıktı! Yunan basını açık açık itiraf etti

Gayriaskeri statüdeki adaların silahlandırılması ve 12 mil iddiaları ile bölgede gerilimi daha da trmandıran Yunanistan'ın kirli oyunu ortaya çıktı. ABD'nin sırtını sıvazladığı Miçotakis, Türkiye'nin Avrupa Birliği ve F-16 modernizasyonu sürecini baltalamaya çalışıyor. Yunan basını da Miço'nun kirli oyununu açık açık itiraf etti.

TÜRKİYE KARŞITI ATMOSFER YARATMAYA ÇALIŞIYOR

Kathimerini gazetesi, Atina'nın bölgesel ve küresel düzeyde Türkiye karşıtı bir atmosfer yaratmaya çalıştığını yazdı. Dedeağaç'a silah yığan Yunanistan'ın ülkenin stratejik gücünün artırmaya çalışıyor. Haberde, Yunanistan'ın böylece Ankara'yı NATO planlaması içinde gereksiz kılabileceği iddia edildi.

Yunan basını Atina’nın kirli oyununu yazdı: F-16, AB üyeliği, NATO ittifakı... Her yolu deniyorlar

ATİNA F-16 SÜRECİNİ BALTALIYOR

Yunan gazetesi, Atina'nın Yunan-Amerikan lobisini kullanarak, ABD ve Türkiye arasındaki F-16 satışı ve modernizasyonu sürecini engellemeye çalıştığını itiraf etti. Yunan basını, yeni Dassault Rafale uçağı, güncellenen F-16 Viper jetleri ve olası Lockheed F-35 alımı sayesinde de hava üstünlüğü sağlayacağını iddia etti.

Miçotakis-Scholz görüşmesinin odak noktası 'Türkiye' olacak - Dünya  Haberleri

TÜRKİYE'NİN ADAYLIK SÜRECİNİ İNCELEYEN KOMİSYONU ETKİLİYOR

Yunan basını ayrıca Atina yönetiminin Avrupa Birliği'ni de denkleme dahil ederek Türkiye'nin adaylık sürecini inceleyen komisyonun kararlarını da etkilediğini de açık açık yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!