banner2

Atina'daki protestolarda çatışma çıktı! Göstericiler güvenlik güçlerine molotof kokteyli ile saldırıyor

Yunanistan'da halk hayat pahalılığına ve yüksek enflasyona karşı protesto düzenledi. 24 saatlik genel grev kararının ardından ülke çapında tüm hizmetler aksarken Atina ve Selanik'teki gösteriler çatışmaya dönüştü. Güvenlik güçleri, molotof kokteyli ile saldıran göstericilere göz yaşartıcı gaz ve semsemletici bombalarla karşılık veriyor.

Dünya 09.11.2022, 16:42 09.11.2022, 17:43
Abone ol

Yüksek enflasyon ve hayat pahalılığının altında ezilen Yunanistan'da hükümete karşı yapılan protestolar çatışmaya dönüştü.

24 SAATLİK GENEL GREV

Binlerce protestocu Atina ve Selanik sokaklarında yürüdü. Kamu ve bazı özel sektör çalışanları fiyat artışlarına karşı 24 saatlik genel grev kararı aldı.

TÜM HİZMETLER AKSADI

Genel grev kapsamında limana bağlanan feribotların Yunanistan adalarıyla olan bağlantıları kesildi, devlet okulları kapandı ve kamu hastanelerinde çalışan personel sayısı azaldı. Toplu taşıma da durma noktasına gelirken ülke çapında hizmetler aksadı.

GÖSTERİCİLER İLE POLİS ARASINDA ÇATIŞMA ÇIKTI

Yunanistan'ın en büyük ikinci şehri olan Atina ve Selanik'teki yürüyüşlerin sonunda protestocular ve çevik kuvvet polisi arasında çatışma çıktı. Gösterici grupları, göz yaşartıcı gaz ve sersemletici bombalarla karşılık veren polise molotof kokteyli ve taş attı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!