Yandex Metrica

Askeri uçaktan kayboldu! Ülkenin başkan yardımcısı da içindeydi

Askeri uçaktan kayboldu! Ülkenin başkan yardımcısı da içindeydi

Doğu Afrika ülkesi Malavi'de bir askeri uçağın radardan kaybolduğu bildirildi. Malavi Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Chilima'nın askeri uçakta bulunduğu belirtildi. 

Dünya

10.06.2024, 20:57

Malavi'de Devlet Başkan Yardımcısı Saulos Chilima'yı taşıyan askeri uçağın radarda kaybolduğu açıklandı. Malavi Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Radardan kaybolduğundan bu yana havacılık yetkililerinin uçakla temas kurma çabaları şu ana kadar başarısız oldu" denildi.

Malavi Devlet Başkanlığından yapılan açıklamada uçakta, Chilima ile beraber 9 kişinin daha bulunduğu kaydedildi. Uçağın yerel saatle 09.17’de başkent Lilongwe'den havalandığı ifade edildi. Uçağı, arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Çin askeri Avrupa'ya yürüyor! Piyadeler NATO sınırına dayandı: Operasyon için talimat bekleniyor Çin askeri Avrupa'ya yürüyor! Piyadeler NATO sınırına dayandı: Operasyon için... Haberi Görüntüle

YOLSUZLUKLA SUÇLANMIŞTI

Şuana kadar herhangi bir haber alınamadığı belirtiken 51 yaşındaki Chilima'nın 2022 yılında bir işadamının dahil olduğu rüşvet skandalı nedeniyle tutuklanmış ve yolsuzlukla suçlandığı ortaya çıktı. 

Tutuklanan Chilima'nın yetkileri elinden alınmıştı. Chilima hakkındaki suçlama, geçtiğimiz ay mahkeme tarafından düşürülmüş ve yeniden görevine dönmüştü. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading