Yandex Metrica

Sitede Ara

Anket şirketinden dikkat çeken araştırma: Genç İngilizlerin %54'ü 'İsrail var olmamalı' dedi!

Anket şirketinden dikkat çeken araştırma: Genç İngilizlerin %54'ü 'İsrail var olmamalı' dedi!

Tüm dünyanın gözleri önünde Gazze'de soykırım yapan İsrail'e tüm dünyadan tepkiler gelmeye devam ediyor. Son olarak UnHerd'in yeni anketi, Britanya'daki gençlerin çoğunluğunun İsrail'in var olması gerektiğine inanmadığını ortaya çıkardı.

Dünya

06.06.2024, 21:49

Focaldata tarafından yürütülen ve yarın UnHerd'de açıklanacak olan dış politika konusunda 1.012 seçmenin katıldığı özel bir anketin ön bulguları, 18-24 yaş grubundakilerin %54'ünün çarpıcı bir şekilde "İsrail devletinin var olmaması gerektiği" belirtti. 

Öte yandan aynı konudaki diğer UnHerd anketinde Gazze'deki soykırımda kimin daha çok sorumlu olduğu soruldu. Katılımcıların yarısı İsrail hükümetini suçlarken, dörtte biri Hamas cevabını verdi. Sadece %19'u "hepsi eşit" yanıtını verdi.

Ayrıca yapay zeka tarafından oluşturulan "tüm gözler Refah'ta" grafiği yakın zamanda Instagram'da 44 milyondan fazla paylaşıldı ve Filistin yanlısı içerik de TikTok'ta hızla çoğalıyor. Eleştirmenler, Çin sosyal medya platformunun kasıtlı olarak İsrail karşıtı içeriği desteklediğini iddia ederken, TikTok genç kullanıcı tabanının mevcut tutumlarını gerekçe göstererek bunu reddetti.

Sınır hattına dair çarpıcı yorum: Türk ordusu müdahale etmeseydi şimdi başka bir harita vardı Sınır hattına dair çarpıcı yorum: Türk ordusu müdahale etmeseydi şimdi... Haberi Görüntüle

GAZZE'YE DESTEK BÜYÜYOR

Bu tutumlar , genç Britanyalılara dünya çapındaki savaşlara ilgi düzeylerini soran UnHerd anketine de yansıdı. Araştırma, 18-24 yaşlarındaki Britanyalıların Rusya-Ukrayna çatışması veya ABD-Çin gerilimlerinden çok Gazze'deki soykırımla ilgilendiklerini ortaya çıkardı. Bu grubun yüzde 38'i Gazze'yle çok ilgilenirken, yüzde 28'i biraz ilgilenirken, Ukrayna'daki savaşla çok ya da az ilgilenenlerin oranı sırasıyla yüzde 19 ve yüzde 44 oldu.

İsrail soykırımı sekizinci ayına girerken kamuoyu yavaş yavaş Filistin lehine değişiyor. Tarihi anketler, İsrail'e yönelik halk desteğinin 7 Ekim saldırılarından kısa bir süre sonra %21 ile en yüksek seviyeye ulaştığını, ancak bu rakamın o zamandan beri düştüğünü gösteriyor. Her ne kadar saldırıdan önce gençler İsrail'e şüpheyle yaklaşsa da YouGov'un rakamlarına göre aynı zaman diliminde Yahudi devletine verilen genel destek %16'ya düştü.

Bu hafta itibariyle yeni bir ateşkes teklifi masada ve ABD, İsrail'i bu teklifi kabul etmeye zorluyor. Anlaşma, mahkumların rehinelerle takasını içerecek ve müzakerelerin önünü açacak. Ateşkes İngiltere'de güçlü bir çoğunluk desteğine sahip.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading