banner2

Angelina Jolie Instagram hesabı açtı Afgan kızın mektubunu paylaştı

Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, Afganistan'da yaşanan gelişmelere dikkat çekmek için Instagram hesabı açtı.

Dünya 21.08.2021, 10:20 21.08.2021, 10:17
Abone ol
Angelina Jolie Instagram hesabı açtı Afgan kızın mektubunu paylaştı

Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesinin ardından ülkede yaşanan kaos tüm dünyanın gündeminde ilk sırada yer alıyor. Ünlü oyuncu Angelina Jolie de Afganistan'da yaşanan olaylara kayıtsız kalamadı.

Daha önce sosyal medya hesabı olmayan Angelina Jolie, açtığı Instagram hesabında "Temel insan hakları için mücadele veren insanların hikayelerine" yer vereceğini belirtti. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) iyi niyet elçisi olan Jolie, bir Afgan kızın yazdığı mektubu paylaştığı ilk gönderisinde, 11 Eylül’den iki hafta önce Afganistan’da Taliban’dan kaçan Afgan mültecilerle görüştüğünü yazdı.

"ANLAŞILMASI İMKANSIZ BİR BAŞARISIZLIK"

Jolie, Afganların ülkelerini saran korku ve belirsizlik nedeniyle yeniden yurtlarından olmaları karşısında üzüntüsünü ifade etti. Oyuncu "Bunca harcanan zaman ve paradan sonra, dökülen kanın ve kaybedilen hayatların bu sonuca ulaşması, anlaşılması imkânsız bir başarısızlık" yorumunu yaptı.

"MİDE BULANDIRICI"

Jolie, dünyanın en yetenekli insanları olarak tanımladığı Afgan mültecilerin yük gibi görülmesini de mide bulandırıcı olarak değerlendirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!