Yandex Metrica

Sitede Ara

Angelina Jolie Instagram hesabı açtı Afgan kızın mektubunu paylaştı

Angelina Jolie Instagram hesabı açtı Afgan kızın mektubunu paylaştı

Dünyaca ünlü oyuncu Angelina Jolie, Afganistan'da yaşanan gelişmelere dikkat çekmek için Instagram hesabı açtı.

Dünya

23.01.2024, 17:51

Taliban'ın Afganistan'ı ele geçirmesinin ardından ülkede yaşanan kaos tüm dünyanın gündeminde ilk sırada yer alıyor. Ünlü oyuncu Angelina Jolie de Afganistan'da yaşanan olaylara kayıtsız kalamadı.

Daha önce sosyal medya hesabı olmayan Angelina Jolie, açtığı Instagram hesabında "Temel insan hakları için mücadele veren insanların hikayelerine" yer vereceğini belirtti. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) iyi niyet elçisi olan Jolie, bir Afgan kızın yazdığı mektubu paylaştığı ilk gönderisinde, 11 Eylül’den iki hafta önce Afganistan’da Taliban’dan kaçan Afgan mültecilerle görüştüğünü yazdı.

Bilim dünyasında hayret verici buluş! Araştırmacılar güneş sisteminde yeni bir gezegen keşfetti! Gökten yağmur değil cam yağıyor! Bilim dünyasında hayret verici buluş! Araştırmacılar güneş sisteminde yeni bir... Haberi Görüntüle

"ANLAŞILMASI İMKANSIZ BİR BAŞARISIZLIK"

Jolie, Afganların ülkelerini saran korku ve belirsizlik nedeniyle yeniden yurtlarından olmaları karşısında üzüntüsünü ifade etti. Oyuncu "Bunca harcanan zaman ve paradan sonra, dökülen kanın ve kaybedilen hayatların bu sonuca ulaşması, anlaşılması imkânsız bir başarısızlık" yorumunu yaptı.

37 savaş uçağı Çin savaş gemisini hedef alacak: Boğaz'da savaş başlıyor... 37 savaş uçağı Çin savaş gemisini hedef alacak: Boğaz'da savaş... Haberi Görüntüle

"MİDE BULANDIRICI"

Jolie, dünyanın en yetenekli insanları olarak tanımladığı Afgan mültecilerin yük gibi görülmesini de mide bulandırıcı olarak değerlendirdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading