banner2

Almanya, Ukrayna'ya ağır silah teslim etmek için hazırlanıyor

Almanya, 2 aydır Rusya'nın işgali altında bulunan Ukrayna'ya ağır silah teslimi için hazırlarına başladı.

Dünya 21.04.2022, 20:40
Abone ol
Almanya, Ukrayna'ya ağır silah teslim etmek için hazırlanıyor

Almanya Savunma Bakanı Christiane Berlin'de yaptığı açıklamada, Ukrayna'daki durumun daha da vahim hale geldiğini belirtti.

"PUTİN'İN KAZANMASINA İZİN VEREMEYİZ"

Lambrecht,  "Putin ve Rusya'nın kazanmasına izin veremeyiz. O nedenle Ukrayna'ya destek vermek önemli." dedi.

Lambrecht, halka değişim sistemiyle amacın özellikle Sovyet dönemine ait silahların Ukrayna'ya teslim edilerek Ukraynalı askerlerin özel eğitim almadan ve zaman kaybetmeden bunları kullanabilmesi olduğunu ifade etti.

Gelecek iki haftanın Ukrayna'nın Rusya'ya karşı mücadelesinde çok önemli olduğunu dile getiren Lambrecht, bu nedenle Ukrayna'nın bu mücadelesini desteklemeleri gerektiğini vurguladı.

"T-72 TİPİ TANKLAR KİEV'E GÖNDERİLECEK

Söz konusu sistemle Slovenya'da bulunan ve Ukrayna ordusunun da kullandığı T-72 tipi tanklar Kiev'e gönderilecek. Slovenya da buna karşılık olarak Almanya'dan Marder tipi tank ile Fuchs tipi zırhlı personel taşıyıcısı alacak.

Alman Haber Ajansı DPA da Almanya'nın bugüne kadar Ukrayna'ya 2 bin 500 uçaksavar füzesi, 900 tanksavar roketatar, 100 makineli tüfek, 100 bin el bombası, 2 bin mayın, 5 bin 300 patlayıcı ve ağır makineli tüfeklere kadar küçük silahlar için çeşitli kalibrelerde 16 milyondan fazla mühimmat teslim edildiğini yazdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!