banner2

Almanya: TOGG'la uluslararası pazarı fethetmek istiyorlar

Alman devlet televizyonu ZDF, yerli otomobil TOGG'a övgüler yağdıran ve Türkiye'nin uluslararası pazarı fethetmek istediğini belirten bir yazıya yer verdi.

Dünya 06.07.2021, 15:54 06.07.2021, 18:18
Abone ol
Almanya: TOGG'la uluslararası pazarı fethetmek istiyorlar

Avrupa, Türkiye'nin teknoloji hamlelerini yakından takip ederken bu konuda duyduğu hayranlığı ifade etmekten de çekinmiyor. Türk İHA ve SİHA'larından sonra şimdi de yerli otomobil TOGG, Avrupa'nın odak noktası oldu.

Alman devlet televizyonu ZDF, muhabir Jörg Hendrik Brase'nin yerli otomobil TOGG ile alakalı kaleme aldığı bir yazıyı paylaştı. Brase, yazısında TOGG'un önümüzdeki yıl montaj hattından ineceğini anımsattığı yazıda şu ifadeleri kullandı: 

"Uluslararası pazarı fethetmek istiyorlar"

TOGG'un CEO'su Gürcan Karakaş, Alman gazetecilerle bir araya geldiğinde 'Sadece araba yapmıyoruz. Akıllı bir cihaz yapıyoruz" diyerek ulusal ve uluslararası pazarı fethetmek istediklerini açıkladı.

"İyi planlanmış bir çalışma yaptılar"

TOGG, bir devrim vaat etmiyor, kurulu rekabetin pazar paylarına yönelik iyi planlanmış bir çalışma yapıyor. Türkiye bunun için çok uygun bir yer. Ülkenin 1960'lardan beri otomobil üretim tecrübesi var.

"Türkiye'nin konumsal avantajı var"

Türkiye bir otomotiv ihracat merkezi. Üretimin yaklaşık yüzde 80'i yurt dışına teslim ediliyor. Pek çok iyi eğitimli uzmana sahipler. Artık bu konumsal avantajlarını kendi amaçları için kullanmak istiyorlar.

Kaynak: Ajans Haber

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!