Yandex Metrica

Almanya savaşa hazırlanıyor! Pistorius Rusya'yı işaret ederek tarih verdi

Almanya savaşa hazırlanıyor! Pistorius Rusya'yı işaret ederek tarih verdi

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Avrupa ülkeleri Rus tehdidine karşı silahlanma yarışına giriyor. Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, ülkesinin 2029 yılına kadar caydırıcı bir güç haline gelmesi gerektiğini söyledi. 

Dünya

06.06.2024, 08:25

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, ülkesinin savaşa hazırlanması gerektiğini söyledi. Rus tehdidini işaret eden Pistorius, Almanya'nın 2029 yılına kadar savaş kabiliyetine hazır hale gelmesi gerektiğini söyledi.

Ülkesinin caydırıcı bir güç haline gelmesi gerektiğini söyleyen Pistorius, 2029 yılını işaret etti. Pistorius, Federal Mecliste yaptığı konuşmada, "2029'a kadar savaş kabiliyetine hazır hale gelmeliyiz. En kötüsünün gerçekleşmesini önlemek için caydırıcı bir rol oynamalıyız.” ifadelerini kullandı.

Ay'da büyük keşif! Bilim insanları gözlerine inanamadı! İnsanlığın yeni üssü olabilir! Ay'da büyük keşif! Bilim insanları gözlerine inanamadı! İnsanlığın yeni üssü... Haberi Görüntüle

"GENÇ ERKEK VE KADINLARA İHTİYACIMIZ VAR"

Orduyu güçlendirmek için finansman, malzeme ve personel ihtiyacına dikkati çeken Pistorius, "Acil bir durumda, bu ülkeyi savunabilecek genç erkek ve kadınlara ihtiyacımız var." diye konuştu.

Çin askeri Avrupa'ya yürüyor! Piyadeler NATO sınırına dayandı: Operasyon için talimat bekleniyor Çin askeri Avrupa'ya yürüyor! Piyadeler NATO sınırına dayandı: Operasyon için... Haberi Görüntüle

"KENDİ SAVUNMAMIZI VE OPERASYONEL HAZIRLIĞIMIZI İHMAL ETMEMELİYİZ"

Alman Bakan, Rusya'nın savaş ekonomisine geçtiğine ve yeniden silahlanmaya devam ettiğine işaret ederek, "(Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin'in o kadar ileri gitmesi durumunda Ukrayna sınırlarında duracağına inanmamalıyız. Rusya, Gürcistan, Moldova ve nihayetinde NATO için bir tehdit oluşturuyor ve bu nedenle Ukrayna'ya askeri destek sağlamaya devam etmeliyiz. Kendi savunmamızı ve operasyonel hazırlığımızı ihmal etmemeliyiz” şeklinde konuştu.

Pistorius, milletvekillerini hükümetin Ukrayna'ya yönelik savunma harcamalarını önemli ölçüde artırma planını desteklemeye de çağırdı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading