banner2

Almanya'nın PKK Raporu: Festival adı altında propaganda

Almanya'da iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatının 2020 Raporu'nda ayrılan 12 sayfayla terör örgütü PKK'nın karanlık yüzü bir kez daha ortaya kondu.

Dünya 17.06.2021, 10:44 17.06.2021, 13:14
Abone ol
Almanya'nın PKK Raporu: Festival adı altında propaganda

Almanya İçişleri Bakanı Bakanı Horst Seehofer tarafından kamuoyuna tanıtılan ve Anayasayı Koruma Teşkilatınca hazırlanan 420 sayfalık Anayasayı Koruma Teşkilatının 2020 Raporu'nda, şiddetin PKK'nın stratejik bir seçeneği olmaya devam ettiği vurgusu yapıldı.

Raporda, PKK'nın Almanya'daki en büyük yabancı aşırılık yanlısı grup olmaya devam ettiği belirtilirken, terör örgütünün Almanya'da kendi açısından gerekli görmesi durumunda şiddet uygulayabilecek durumda olduğuna dikkat çekildi.

ELİ KANLI ÖRGÜT PKK'NIN ALMANYA'DA 14 BİN 500 ÜYESİ VAR

Terör örgütü PKK'ya 12 sayfa yer verilen raporda ayrıca eli kanlı örgütün Almanya'da 14 bin 500 üyesi bulunduğu, 16,5 milyon avro yardım ve haraç topladığı belirtildi.

Rapordaki en dikkat çekici ayrıntılardan biri de 2013'ten bu yana Almanya'dan PKK'ya katılmak üzere 290 kişinin Türkiye, Kuzey Irak ve Suriye'nin kuzeyine gittiği, bunlardan 32'sinin öldüğü ve 150'sinin de Almanya'ya geri döndüğü bilgisiydi.

"FESTİVAL" ADI ALTINDA PKK PROPAGANDASI

Almanya’da gençlerin beyinlerinin Terör örgütü PKK tarafından yıkadığı vurgulanırken, örgütün sosyal medyayı aktif kullanarak örgüte militan devşirme peşinde olduğu ifade edildi.

İstihbarat raporunda, Almanya'da "sözde festival" adı altında düzenlenen etkinliklerin, terör örgütünün propagandasını yayma ve militanları arasındaki kaynaşmayı sağlaması için yapıldığı kaydedildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!