Yandex Metrica

Almanya ile Fransa arasında propaganda savaşları: Almanya'nın yıldızı sönüyor

Almanya ile Fransa arasında propaganda savaşları: Almanya'nın yıldızı sönüyor

Fransa merkezli Euronews sitesi, Almanya ile Fransa arasındaki propaganda savaşlarına yeni bir cephe ekledi. Sitede, 'Avrupa, Almanya'nın yıldızısının söndüğünü düşünüyor' başlıklı bir haber paylaşıldı.

Dünya

23.01.2024, 17:58

Euronews'te yer alan bir haberde, Almanya ve Fransa'ya dair yapılan anket sonuçları paylaşıldı. Site, anket sonuçlarına bakarak, "Avrupa'da yaşayanların önemli bir kısmının, AB’yi taşıyan ülkelerden biri olarak bilinen 'Almanya’nın yıldızının artık söndüğü' inancını taşıdığını ortaya koydu." değerlendirmesinde bulundu.

Haber sitesi, "AB vatandaşlarının yüzde 34’ünün, Almanya için artık parlak günlerin geride kaldığı görüşünde." bilgisini paylaştı.  Söz konusu anket sonuçlarına göre, Almanya'da yaşayanların yüzde 52'si, ülkelerininin AB içerisinde önemli bir güç olmadığını düşünüyor.

Adidas'tan büyük ayıp! Ünlü marka İsrail'e boyun eğdi Bella Hadid'in üstünü çizdi Adidas'tan büyük ayıp! Ünlü marka İsrail'e boyun eğdi Bella Hadid'in... Haberi Görüntüle

ALMANYA'NIN AB İÇERİSİNDEKİ LİDERLİK VASFI ZAYIFLAYABİLİR

Euronews'in haberinde, "Bir düşünce kuruluşunun Avrupa'da yaptığı anket ile birlikte yayımladığı değerlendirmede, Angela Merkel’in Başbakanlık görevinden ayrılması ile birlikte yeni Alman hükümetinin inandırıcı ve güven verici stratejiler ortaya koyamaması halinde Almanya’nın AB içindeki liderlik vasfının da zayıflama eğilimi göstereceği yorumunda bulundu." görüşü de yer aldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading