banner2

Alman halkı yüksek enflasyonla boğuşamıyor! 'Sıradan bir yemek bile lüks haline geldi'

Avrupa ekonomisi daralmaya başladı. Almanya halkı krizi hissetmeye şimdiden başladı. Almanya'nın en çok okunan gazetelerinden Bild, konuyu manşetine taşıdı. 'Sıradan bir yemek lüks oluyor' başlığı ile manşete taşınan haberde, Almanya'nın enflasyona yenik düştüğü belirtildi.

Dünya 15.06.2022, 10:29 15.06.2022, 12:19
Abone ol
Alman halkı yüksek enflasyonla boğuşamıyor! 'Sıradan bir yemek bile lüks haline geldi'

Avrupa, gıda krizi, Rusya-Ukrayna savaşı ve enerji krizi üçgeninde yaşanan enflasyonun artması ile baş etmeye çalışıyor. Avrupa halkının derinden hissettiği kriz kendisine basında da yer bulmaya başladı. 

BİLD KONUYU MANŞETE TAŞIDI

Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'da halkın market fiyatlarındaki rekor yükselişten rahatsızlık duyması gazetelerin ana manşetlerine konu oldu. 

'SIRADAN BİR YEMEK LÜKS OLUYOR'

Almanya'nın en çok okunan gazetesi Bild konuyu gündeme taşıdı. Manşetten verilen haberde 'Sıradan bir yemek lüks oluyor' başlığı atıldı. 

Bild'in sitesine girildiğinde ana sayfada büyük bir manşetle gösterilen haberde, Almanların fiyat artışlarından ne kadar çok etkilendiğine dikkat çekildi. 

MARKET FİYATLARINDA YENİ REKORLAR

'Patates, et, makarna ve tereyağı için yeni rekorlar' ifadesi kırmızı puntolarla dikkat çekerken, kalın puntolarla 'Sıradan bir yemek lüks oluyor' manşeti atıldı. 

ENFLASYON SON 50 YILIN REKORUNU KIRDI

Söz konusu haberde, Almanya'da fiyatların bir yıl içinde kontrolden çıktığı ve enflasyonun Mayıs ayında son 50 yılın rekoruna imza attığı belirtildi. 

'ALMANLAR BARBEKÜ SEZONUNA GİREMEYECEK Mİ?'

'Enflasyon canavarı Almanlar için barbekü sezonuna engel mi olacak?' ara başlığıyla devam eden haberde, normal ve sıradan yemeklerin aşırı pahalanmasının dışında, etlerin de fiyatlarının aşırı şekilde arttığına dikkat çekildi. 

Haberde Almanların en çok tükettiği besinlerin fiyatlarının yükselme oranına yer verildi: 

Domuz eti yüzde 16,9

Sığır eti yüzde 21,4

Tereyağı yüzde 43

Erişte yüzde 33,2

Patates yüzde 13,3

Kolza yağı yüzde 65,2

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!