banner2

Alman bakanın yıllar önce anlattığı Filistin anısı yeniden gündem oldu

2020 yılında yaşamını yitiren Almanya eski Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Norbert Blüm'ün, yıllar önce anlattığı Filistin anısı yeniden gündem oldu. Alman bakan yıllar önce anlattığı Filistin anısında "Filistinli biriyle El Halil'de gezerken, züppe bir İsrail askeri gelip hiçbir sebep yokken Filistinlinin kimliğini sordu. Nedenini sorduğumda 'hiç' dedi ve bu asker, silahıyla Filistinlinin burnuyla 10 defa oynayarak alay etti. Hiç bir millet kendisine böyle davranılmasına izin vermez." ifadelerini kulandı.

Dünya 20.11.2023, 15:44 20.11.2023, 16:34
Abone ol

2020 yılında hayatını kaybeden Almanya eski Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Norbert Blüm'ün, yıllar önce anlattığı Filistin anısı yeniden gündem oldu. Sosyal medyada dolaşıma giren video oldukça ses getirdi. 

''10 DEFA OYNAYARAK ALAY ETTİ''

Alman bakan yıllar önce anlattığı Filistin anısında şunları aktardı; "Filistinli biriyle El Halil'de gezerken, züppe bir İsrail askeri gelip hiçbir sebep yokken Filistinlinin kimliğini sordu. Nedenini sorduğumda 'hiç' dedi ve bu asker, silahıyla Filistinlinin burnuyla 10 defa oynayarak alay etti. Kimlik gelene kadar burada duracağız dedim"

''HİÇBİR MİLLET BÖYLE DAVRANILMASINA İZİN VERMEZ''

Terörle mücadelenin bu şekilde olduğuna inanmaddığını belirten Norbert Blüm'ün, "Bana bunun neresinde terörle mücadele olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu genç Filistinlinin aklından neler geçtiğini size söyleyebilirim. Hiçbir millet kendisine böyle davranılmasına izin vermez. Parçalanmış bir ülke devleti nasıl kuracak? Sokaklar var sadece İsraillilerin geçmesine izin verildiği.'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!