banner2

Alçaklığın sonu gelmiyor! Şimdi de Kur'an-ı Kerim'in üzerine ve içine hakaret yazdılar

İsveç'te otobüs durağında üzerine ölüm tehdidi yazılan Kur'an-ı Kerim bulundu.

Dünya 01.02.2023, 19:05 02.02.2023, 00:44
Abone ol
Alçaklığın sonu gelmiyor! Şimdi de Kur'an-ı Kerim'in üzerine ve içine hakaret yazdılar

Karlskrona kentine bağlı Ronneby ilçesinin farklı bölgelerinde, üzerine ve içerisine hakaret yazılmış 3 Kur'an-ı Kerim bulunduğu bildirildi.

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, üzerine ölüm tehdidi yazılan Kur'an-ı Kerim otobüs durağında, diğerleri de kamuya açık yerlerde bulundu.

SVT'ye açıklamada bulunan Ronneby İslam Derneği üyesi Gudlaug Hilmarsdottir, olaya son derece üzüldüklerini ve Kur'an- Kerim'in hayattaki rehberleri olduğunu söyledi.

PROVOKASYONLAR DEVAM EDİYOR

Ronneby'de 2020'de Müslümanların mescit olarak kullandıkları binanın önüne yakılmış Kur'an-ı Kerim sayfaları ve domuz pastırması bırakılmıştı.

Polisin olayla ilgili "nefret suçu" soruşturması başlatıldığını duyurmasına rağmen failler yakalanamamıştı.

İsveç'in başkenti Stockholm'de 21 Ocak'ta Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan, Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmış, kalabalık polis korumasında gerçekleştirilen eylem sırasında Paludan'ın yanına kimsenin yaklaşmasına izin verilmemişti.

DÜNYADAN İSVEÇ'E PALUDAN TEPKİSİ

İsveç hükümetinin Kur'an-ı Kerim yakılması için Paludan'a izin vermesine, Türkiye başta olmak üzere çok sayıda İslam ülkesinden tepki gösterilmişti.

Paludan, 27 Ocak'ta da Danimarka'da cami karşısında ve Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Hollanda'da da ırkçı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) hareketi lideri Edwin Wagensveld, Lahey kentinde tek başına yaptığı eylemde Kur'an-ı Kerim yırtmıştı.

Türkiye ve birçok ülkede İsveç, Hollanda ve Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırılar protesto ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!