banner2

Alçak organizasyona sert tepki! Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosunu kınadı!

Bakanlık açıklamasında, "Avrupa Parlamentosu binasında PKK/PYD/YPG terör örgütünün elebaşları ve destekçilerinin ülkemiz karşıtı etkinlik gerçekleştirmesini şiddetle kınıyoruz" denildi.

Dünya 08.03.2023, 21:28 08.03.2023, 22:57
Abone ol
Alçak organizasyona sert tepki! Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosunu kınadı!

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu binasında PKK elebaşı ve destekçilerinin Türkiye karşıtı etkinlik yapmasını kınandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen PKK etkinliğine tepki gösterildi.

"ŞİDDETLE KINIYORUZ!"

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

"Avrupa Parlamentosu binasında PKK/PYD/YPG terör örgütünün elebaşları ve destekçileri tarafından ülkemiz karşıtı etkinlik gerçekleştirilmesini şiddetle kınıyoruz.

Avrupa Birliği'nin terör örgütleri listesinde yer alan ve ülke bütünlüğümüzü hedef alan bir terör örgütünün propagandasına hizmet eden bu tür faaliyete imkan sağlanması kabul edilemez.

AVRUPA BİRLİĞİNİN ULUSLARARASI YÜKÜMLÜLÜKLERİNE DE AYKIRI

Bu durum, Avrupa Parlamentosu'nun terörle mücadeledeki ikiyüzlü tutumunu ve samimiyetsizliğini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Ülkemizin ismini de zikrederek meşruiyet kazandırılmak istenen bu faaliyete izin verilmesi, AB'nin uluslararası yükümlülükleriyle de çelişmektedir.

Türkiye, ayrım gözetmeden tüm terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

AB kurumları ve üye ülkelerden beklentimiz, uluslararası güvenliğe tehdit teşkil eden terörizmle mücadelemizde yanımızda durmasıdır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!