Yandex Metrica

Sitede Ara

Akıllara durgunluk veren soygun: 7 düvele yetecek para 2 dakikada tarihe karıştı

Akıllara durgunluk veren soygun: 7 düvele yetecek para 2 dakikada tarihe karıştı

400 kilogram külçe altın ve 2 milyon dolarlık para, düzenlenen sahte balık nakliye belgesiyle dakikalar içerisinde çalındı. Dünyanın en büyük soygunu olarak belirtilen olayda şüpheli altınları çalarak kayıplara karıştı.  

Dünya

02.06.2024, 17:30

İsviçre merkezli bir bankanın transfer ettiği 400 kilogram külçe altın ve 2 milyon dolar değerindeki nakit para, Kanada'da bir havaalanında sırra kadem bastı.

Dünyanın en büyük soygunlarından biri olarak belirtilen olayda yetkililer '24 Karat' kod adlı soruşturma sayesinde sır perdesini aralamak için çalışmalarını hızlandırdı.

Kanada tarihinin en büyük 'Altın soygunu' olarak belirtilen olayda hırsız, tam 400 kilogram saf altın külçeyi son derece planlı bir şekilde çalarak kayıplara karıştı. Düzenlediği sahte somon balığı nakliye belgesiyle tamı tamına 14,5 milyon dolar değerindeki külçe altınlar ve iki milyon dolarlık banknotlar ile tarihe karıştı.

Türkiye'nin Suriye adımı PKK'nın hamisi ABD'yi endişelendirdi! 'Normalleşmeye karşıyız' Türkiye'nin Suriye adımı PKK'nın hamisi ABD'yi endişelendirdi! 'Normalleşmeye karşıyız' Haberi Görüntüle

7 DÜVELE YETECEK ALTINI KAŞLA GÖZ ARASINDA ÇALDI

Raiffeisen Schweiz Bankası tarafından Brinks şirketine gönderilen 400 kg külçe altın, 17 Nisan 2023 tarihinde Toronto Paerson Havaalanı'nın kargo bölümünden akıllara durgunluk veren bir planla çalındı.

Görgü tanıklarının iddiasına göre kargo bölümüne alınan altınlar, kamyon ile havaalanından sahte bir fatura ile teslim alınarak kayıplara karıştı. Olayı ilginç kılan detay ise bu 'Sahte' faturanın Kanada Havayolları kargo binasında basılmasıydı.

ABD'yi korku sardı! Çılgın projeye start verildi: Hedef 2035'e kadar 1000 savaş uçağı üretmek! ABD'yi korku sardı! Çılgın projeye start verildi: Hedef 2035'e kadar... Haberi Görüntüle

400 KİLOGRAM KÜLÇE ALTINLA SIRRA KADEM BASTI

Kanada'nın en büyük altın soygunu olduğu belirtilen olayda yaklaşık olarak 500 milyon TL değerinde çalınan altın için yetkililer kollarını sıvadı. Soygun ile bağlantısı olduğu düşünülen 6 kişi tutuklanırken asıl şüpheli yakalanamadı.

Kanada ve ABD istihbaratı tarafından ortak yürütülen 'Project 24K' adlı soruşturma, dünyanın en büyük altıncı, Kanada'nın ise en büyük soygunu olarak tarihe geçti.

Habere Tepki Ver

5

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading