banner2

Afgan Havva bebek, THY'nin tahliye uçağında dünyaya merhaba dedi

Türk Hava Yollarının, Dubai-Birmingham tahliye uçağında seyahat eden Afganistan vatandaşı Soman Noori, 10 bin metre yükseklikte doğum yaptı.

Dünya 28.08.2021, 16:01 28.08.2021, 17:35
Abone ol

Türk Hava Yollarının (THY), Dubai-Birmingham tahliye uçağında seyahat eden Afganistan vatandaşı Soman Noori, 10 bin metre yükseklikte doğum yaptı.

10 BİN METREDE DÜNYAYA MEHABA DEDİ

THY Basın Müşavirliği tarafından aypılan açıklamaya göre, ülkelerinde oluşan güvensiz ortam ve hayat şartlarının zorlaşması nedeniyle Afgan vatandaşları farklı ülkelerde yeni bir gelecek için umut yolculuklarına çıkıyor.

"TK3281" sefer sayılı tahliye uçuşu ile Dubai'den İngiltere'nin Birmingham kentine seyahat eden 26 yaşındaki Afganistan vatandaşı Noori, 10 bin metrede doğum yaparak, gökyüzünde yeni bir yaşamı kucağına aldı.

THY kabin ekiplerinin gerçekleştirdiği doğum sonrası bebeğin ve annenin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi. Afganistan'da İngiltere için çalışan Afgan vatandaşlarının tahliyesi için düzenlenen uçuşta başlayan doğum, Türkiye saati ile saat 04.00 civarında Kuveyt hava sahasında tamamlandı.

KABİN EKİPLERİ DOĞUM YAPTIRDI

Bebek bekleyen yolcunun doğum sancılarının başladığını öğrenen kabin ekibi uçakta doktor anonsu yaptı.

Yolcular arasında doktorun bulunmaması sebebiyle kabin ekibi aldıkları eğitim ile doğumu gerçekleştirdi. Baba Taj Moh Hammat (30) ve anne Soman Noori 3. çocukları olduğu öğrenilen bebeğin ismini "Havva" koydu.

Kuveyt'e tedbir amacıyla inen uçak, gerekli kontrollerin ardından bebek ve ailesiyle beraber Birmingham'a hareket etti. Sefer, güvenli şekilde sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!