Yandex Metrica

Sitede Ara

Adım adım yeni savaşa! Katliamcılar hazırlıklarını tamamladı

Adım adım yeni savaşa! Katliamcılar hazırlıklarını tamamladı

İsrail Ordusu Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin, Lübnan'ın güneyindeki Hizbullah'a karşı saldırı için genel hazırlıkların tamamlandığı açıkladı. "Bir an bile durmayacağız.'' diyen Gordin, ''Görev tamamlanıncaya kadar güç ve zeka kullanarak savaşmaya devam edeceğiz. Görev de kuzeye güvenlik getirmektir" ifadelerini kullandı.

Dünya

07.06.2024, 11:55

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ediyor.

Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusu, 8 aydır ölüm yağdırıyor. İsrail güçleri, şu ana kadar 36 binden fazla masum Filistinliyi katlederken 83 binden fazla kişiyi de yaraladı.

Ortadoğu'da savaş birçok bölgeye yayılırken bu hafta Lübnan'dan atılan füzeler sonucunda İsrail'in kuzeyinde birçok bölgede yangın çıktı. Yangınlar 20 saatlik bir çabanın ardından güçlükle söndürülebildi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından İsrail Ordusu Kuzey Komutanlığı Komutanı Tümgeneral Ori Gordin, Tel Aviv'in Lübnan'ın güneyindeki Hizbullah'a karşı saldırı için genel hazırlıklarını tamamladığını duyurdu.

Gordin, Hizbullah ile 2006'da yaşanan savaşın 18. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuştu.

Koca bir ülke neredeyse sular altında kaldı: Acı tablo! 40 can kaybı, 347 yaralı! Koca bir ülke neredeyse sular altında kaldı: Acı tablo! 40... Haberi Görüntüle

"İSRAİL ORDUSU HAZIRLIKLARINI TAMAMLADI"

Hizbullah'a karşı hazır olduklarını ve kuzey sınırında düşmanın güçlü bir orduyla karşılaşacağını belirten Gordin, "Ordumuz, kuzeyde saldırı için geçen hafta genel hazırlıklarını tamamladı." dedi.

Sahadaki asker ve komutanların eğitimli ve kararlı olduklarını iddia eden Gordin, Hizbullah'a karşı olası her mücadelenin üstesinden geleceklerini ifade etti.

F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize en az 128 tane lazım F-16 sayısı sonunda belli oldu: 50'si bile işe yaramaz, bize... Haberi Görüntüle

"SAVAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Lübnan'daki Hizbullah'a sert darbeler indirdiklerini belirten Gordin, "Bir an bile durmayacağız. Görev tamamlanıncaya kadar güç ve zeka kullanarak savaşmaya devam edeceğiz. Görev de kuzeye güvenlik getirmektir. İsrail ordusu, geride kalan 8 ay boyunca her gün ve her gece Hizbullah'ın silahlı unsurlarına karşı savaştı." dedi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading