banner2

Açık tehdit! İran'dan İsrail'e gözdağı: Onları vuracak füzelere sahibiz

İran Savunma Bakanlığı Sözcüsü Rıza Talae Nik basına yaptığı açıklamada İsrail'i net bir şekilde tehdit etti. İsrail'i vuracak olan 'İsrail vuran' füzelerine sahip olduklarını hatırlatan Nik, İsrail'in İran için askeri düzeyde tehdit oluşturduğunu ve ülkesinin İsrail'i hedef alabilecek güce sahip olduğunu söyledi.

Dünya 25.09.2023, 09:30 25.09.2023, 09:35
Abone ol
Açık tehdit! İran'dan İsrail'e gözdağı: Onları vuracak füzelere sahibiz

İran ve İsrail arasında bir süredir devam eden gerginliğin ardından yeni bir açıklama geldi. İran Savunma Bakanlığı Sözcüsü Rıza Talae Nik, İsrail'in İran için askeri düzeyde tehdit oluşturduğunu ve ülkesinin İsrail'i hedef alabilecek güce sahip olduğunu söyledi.

İSRAİL VURAN FÜZELERİ

"Askeri sistemimizi var olan tehditlere göre dizayn etmeliyiz." diyen Talae Nik,  "Siyonist İsrail rejimi bu tehditlerden biri. Bugün Orta Doğu'da savunma alanında önemli bir ülke konumuna geldik. İran olmadan bölgedeki hiçbir plan hayata geçemez. Açık bir şekilde ilan ediyoruz, bugün doğrudan işgal altındaki toprakları hedef alacak ve doğrudan İsrail'i vuracak 'İsrail vuran' adlı füzelere sahibiz. İlk önceliği İsrail olan 'Hacı Kasım' füzelerine bu adı verdik" ifadelerini kullandı.

"SINIR DEĞİŞİKLİĞİNE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Sözlerine devam eden Nik, Bölgede hiçbir sınır değişikliğine izin vermeyeceklerinin altını çizerek,  "Sınırlarımızda jeopolitik değişikliğe gitmek isteyenler oldu ancak bunu yapamadılar ve asla yapamayacaklar. Bunları belirli bir dayanak ve güçle açık bir şekilde ilan ediyoruz. Bu dayanak ve güç ise halk savunması ve ulusal güce bağlıdır" ifadelerini kullandı.

NETEYAHU'DAN NÜKLEER AÇIKLAMASI

Ayrıca, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, "İran'ın nükleer emellerine karşı ikna edici bir tehdit sunulmalı. Ben İsrail Başbakanı olduğum müddetçe, İran'ın nükleer silah elde etmemesi için elimden geleni yapacağım" diyerek, uluslararası toplumu İran'ın saldırılarına karşı kayıtsız kalmakla suçlamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!