banner2

Acı gerçek günler sonra ortaya çıktı! İşte ölüme götüren söylenti

Afganistan'ı ele geçiren Taliban'dan kaçmak için kendilerini ABD uçağına bağlayan ve kalkıştan hemen sonra metrelerce yükseklikten yere düşerek can veren iki kişinin acı hikayesi ortaya çıktı.

Dünya 19.08.2021, 10:25 19.08.2021, 13:54
Abone ol

ABD'nin bölgeden çekilmesiyle son bir haftada dehşet verici bir hızla kontrolü eline alan Taliban, pazar günü başkent Kabil'e girdi. Havalimanına akın eden insanlar izdihama sebep olurken ABD askerlerinin açtığı ateş sonrasında birçok sivil hayatını kaybetti.

Ülkeyi terk etmek isteyenler günlerdir başkentteki havalimanına akın ediyor. Havalimanı trajik görüntülere sahne oldu. Uçaklarda yer bulmaya çalışan pek çok kişi kapılar kapandıktan sonra bile uçaklara tırmanmaya çalıştı. Kendilerini uçağın tekerleğine bağlayan üç kişi kalkıştan hemen sonra uçaktan düştü ve feci şekilde can verdi. Saniye saniye kaydedilen o anlar dünyanın gündemine bomba gibi düşmüştü.

FECİ ŞEKİLDE CAN VERDİLER

Bu görüntülerin arkasından oldukça trajik bir hikaye çıktı. Uçaktan düşerek can veren iki kişinin kimlikleri belli oldu. İngiliz Mirror gazetesinin yerel kaynaklara dayandırdığı habere göre, feci şekilde can veren iki kişinin Kanada'ya kaçmak umudu ile havalimanına giden 16 ve 17 yaşındaki kardeşler olduğu ortaya çıktı.

ÖLÜME GÖTÜREN SÖYLENTİ

Aynı habere göre, Sekiz kardeşin en büyüğü olan iki kardeş 20 bin kişinin Kanada ya da ABD'ye yerleştirileceğine dair bir söylenti duyduktan sonra havaalanına koştu. Kardeşlerden bir tanesinin cansız bedenine ulaşıldı ve aileye teslim edildi. Ancak diğer kardeşin cansız bedenine hala ulaşılamadı.

ÖLÜ YA DA DİRİ

Bir akraba, VICE'a Kabeer'i 'ölü ya da diri' bulmayı umduklarını çünkü bunun aileyi 'teselli edeceğini' söyledi. Kardeşler hiçbir zaman Taliban yönetimi altında yaşamamıştı.

BIDEN'DAN TEPKİ ÇEKEN YANIT

ABC News'tan George Stephanopoulos'a konuşan Biden ise bu görüntüler ile ilgili soruya verdiği cevap ile tepkilerin hedefi oldu.

Stephanopoulos'un uçaktan düşen Afganlara ait görüntüleri hatırlatması üzerine Biden araya girdi ve 'Bu günler önceydi' dedi.

Gazetecinin ısrarla 'bu durum hakkında ne düşündünüz' sorusuna ise Biden 'Kontrolü sağlamamız gerektiğini' yanıtını vermekle yetindi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!