Yandex Metrica

ABD'den Türkiye'ye övgü: Karadeniz'de Ukrayna tahılının sevkiyatının sürdürülmesi sağlanmalı

ABD'den Türkiye'ye övgü: Karadeniz'de Ukrayna tahılının sevkiyatının sürdürülmesi sağlanmalı

Türkiye’nin tahıl koridoru konusunda göstermiş olduğu gayret ve çabalar övgü ile bahsediliyor. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile yaptığı görüşmede Türkiye'nin Karadeniz'de Ukrayna tahılının sevkiyatının sürdürülmesinin sağlanması için sarf ettiği diplomatik çabaları övdü.

Dünya

23.01.2024, 19:50

Çavuşoğlu ve Blinken, Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurul toplantıları için New York'ta görüştü. ABD Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yayımladı. Görüşmede Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki gerginliğin de ele alındığına işaret edilen açıklamada, "Blinken, ABD'nin Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki diyaloğa arabuluculuk etmeyi ve çatışmalara uzun süreli çözüm bulunmasına yardımcı olmayı sürdüreceğini kaydetti." ifadesi kullanıldı.

Eyvah demokrasi(!) Kaos organizatörü Soros Vakfı Harris'e desteğini açıkladı: Türkiye'yi gezi dünyayı iç savaşlarla karıştırmışlardı Eyvah demokrasi(!) Kaos organizatörü Soros Vakfı Harris'e desteğini açıkladı: Türkiye'yi... Haberi Görüntüle

AÇIKLAMADA RUSYA DETAYI

Açıklamada, Rusya-Ukrayna savaşında NATO ülkelerinin birlikte hareket etmesinin önemine de işaret edildiği aktarılarak, "Bakan Blinken, Türkiye'nin Karadeniz'de Ukrayna tahılının sevkiyatının sürdürülmesinin sağlanması için sarf ettiği diplomatik çabaları överek, BM liderliğindeki anlaşmaların uygulanması ve Moskova'dan yaptıklarının hesabının sorulmasının önemini vurguladı." ifadesine yer verildi.

Çavuşoğlu ve Blinken'ın New York'taki bir otelde gerçekleştirdiği görüşme yaklaşık yarım saat sürmüştü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading