banner2

ABD'den Suriye'deki askeri tesislere düzenlenen saldırı sonrası kritik karar! Askerlerini çekecek mi?

Suriye'de geçtiğimiz günblerde ABD'nin askeri tesislerine düzenlenen saldırılar sonrası Beyaz Aaray'dan kritik açıklama geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü Kirby, Biden'ın Suriye'deki askeri tesislerine yönelik saldırılara "hızlı ve cesurca" karşılık verdiğini, Amerikan askerlerinin bölgedeki görevine devam edeceğini belirtti.

Dünya 27.03.2023, 09:19 27.03.2023, 22:51
Abone ol
ABD'den Suriye'deki askeri tesislere düzenlenen saldırı sonrası kritik karar! Askerlerini çekecek mi?

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Suriye'deki askeri tesislerine düzenlenen  saldırılara yönelik Beyaz Saray'dan açıklama geldi. CBS televizyonunun Face the Nation adlı programa katılan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, “Bu, militan grupların ciddi bir saldırısıydı. Ve Başkan, bununla başa çıkmak için hızlı ve cesurca, önemli ölçüde misilleme yaptı.” dedi.

ABD ASKERLERİ SURİYE'DE KALMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

“Suriye’de binden az askerimiz var ve bunlar büyük ölçüde azalmış olsa da hala etkin ve kritik olan bu ağın (DEAŞ) peşine düşüyor.” diyen Kirby, bu yüzden ABD askerlerinin Suriye’deki görevi başında kalacaklarını, Biden’ın ABD askerlerini Suriye’de tutmaya “kesin kararlı” olduğunu söyledi.

YÜKSEK SESLE VE NET BİR ŞEKİLDE...

Kirby, İran destekli milis grupların, 23 Mart’ta Irak ve Suriye’deki ABD personeline ve tesislerine düzenlediği saldırılara karşı, Biden’ın gerekli görmesi durumunda ek yanıtların da olasılığından bahsetti.

“Bu hafta burada, ABD’nin halkımızı korumak için her zaman kararlı davranacağını gösterdik.” ifadesini kullanan Koordinatör Kirby, bu mesajın, muhatabına “yüksek sesle ve net bir şekilde” gönderildiğini vurguladı.

25 Mart’ta Suriye’nin Deyrizor ilinde İran destekli yabancı terörist grupların varlık gösterdiği bölgelerden ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol ve Kuniko gaz sahalarına roket saldırıları yapılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!