banner2

ABD’den 'PKK’ya askeri eğitim' itirafı! Kirli ilişki ağı deşifre oldu

ABD ve PKK arasındaki kirli ilişkiyi bir kez daha deşifre oldu.The Washington Post, ABD ordusundaki kadınların karşılaştıkları sorunlara ilişkin haberinde, 'ABD güçleri eylül ayında PKK'ya ya da Kürdistan İşçi Partisi'ne askeri eğitim sunarken...' alt yazısını kullandı.

Dünya 30.01.2023, 09:11 30.01.2023, 09:43
Abone ol
ABD’den 'PKK’ya askeri eğitim' itirafı! Kirli ilişki ağı deşifre oldu

Hatırlanacağı gibi Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yönelik düzenlediği hava operasyonlarıyla terör yuvalarını yerle bir etti. Türkiye'nin bölgeye kara harakatı düzenlemesi an meselesiyken YPG-PKK, ABD ve Rusya'dan yadım dilenmişti. YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in ABD'nin kendilerine yadım etmesi gerektiğini belirtmişti. ABD'nin eli kanlı terör örgütü PKK ile olan kirli işbirliği, The Washington Post'un sayfalarına taşındı.

The Washington Post'ta bir makale yayınalndı. Söz konusu haberde "ABD kuvvetleri PKK, Kürdistan İşçi Partisi'ne Eylül'de askeri eğitim verirken. ABD'nin seçkin askeri birliklerindeki kadınlar yıllar önce Özel Kuvvetlere verilen entegrasyon emrine rağmen hala engellerle karşılaşıyor.'' ifadeleri kullanıldı. Makale için kullanılan bir fotoğrafın altındaki not dikkatlerden kaçmadı. ABD'nin terör örgütü PKK'yı eğittiğini bir kez daha ortaya çıktı.

''ABD GÜÇLERİ, PKK'YA EASKERİ EĞİTİM VERİYOR''

Köşe yazarı Joe Davidson imzalı makale için kullanılan fotoğrafın altında şu not yer aldı; "ABD güçleri Eylül ayında PKK'ya askeri eğitim veriyor" Fotoğrafın altındaki notu fark eden, terörizm ve terörle mücadele konularında uzman Amerikalı siyasi analist Bruce Hoffman, Washington Post'un sayfasını sosyal medya hesabından paylaştı.

''GERÇEKTEN ASKERİ EĞİTİM Mİ VERİYOR?''

Hoffman, fotoğrafın altında yer alan notla ilgili şu yorumda bulundu; "Bugünkü Washington Post'un 2'inci sayfasına yer alan fotoğrafın altındaki başlığa bakın. ABD Özel Harekât Kuvvetleri, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından 1997'den beri yabancı terör örgütü olarak listelenen PKK'ya gerçekten askeri eğitim mi veriyor?"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!