Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD'de sağlık sistemi çöktü! Sanders: Her yıl 68.000 Amerikalı ölüyor

ABD'de sağlık sistemi çöktü! Sanders: Her yıl 68.000 Amerikalı ölüyor

ABD'nin kronik tartışma konularından biri olan sağlık sistemine dair, Demokrat Senatör Bernie Sanders'tan çarpıcı bir açıklama geldi. Sanders ''Her yıl 68.000 Amerikalı, ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini alamadıkları için ölüyor'' açıklamasında bulundu.

Dünya

23.01.2024, 18:01

Pandemiden en çok etkilenen ülkelerden biri olan ABD'de sağlık sistemi tartışması sürüyor. Seçim süreçlerinin temel konularından biri olan sağlık sistemini en çok eleştiremlerden biri de Demokrat Senatör Bernie Sanders. Sandars son açıklamasında bir kez daha ABD'deki sağlık sistemini sert şekilde eleştirdi. 

Önce vur sonra sor emri! İsrail askerlerinden kan donduran itiraf: Stres atmak için ateş ediyoruz! Önce vur sonra sor emri! İsrail askerlerinden kan donduran itiraf:... Haberi Görüntüle

''AMERİKALILAR SAĞLIK HİZMETİ ALAMADIKLARI İÇİN ÖLÜYOR''

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Demokrat Senatör Sanders, her yıl sağlık hizmetinden faydalanamayan 68.000 Amerikalının hayatını kaybettiğini söyledi. ''Her yıl 68.000 Amerikalı, ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini ihtiyaç duydukları anda alamadıkları için ölüyor'' ifadelerini kullanan Sanders ''Başka bir ifadeyle, reçeteli ilaç endüstrisinin açgözlülüğü Amerikalıları öldürüyor'' açıklamasında bulundu.

Çin askerinden Belarus çıkartması! Nakliye uçağı yüzlerce piyadeyi Minsk'e bıraktı Çin askerinden Belarus çıkartması! Nakliye uçağı yüzlerce piyadeyi Minsk'e bıraktı Haberi Görüntüle

''AMERİKALILAR SAĞLIK HİZMETLERİ İÇİN İKİ KAT FAZLA ÖDEME YAPIYOR'' 

Aslında bu eleştiri Sanders için ilk değil. ABD'li Senatör daha önce de sık sık sistemi eleştiren açıklamalar yapmıştı. Seçim sürecinde yaptıiğı açıklamalarda Amerika'daki zengin sınıfa karşı milyonlarca insanın en temel ihtiyaçlarını temin etmekte sıkıntı çektiğini belirten Sanders, geçtiğimiz aylarda Guardian'da yayınlanan bir yazısında ''Diğer tüm büyük ülkelerin yaptığını yaparak, sağlık hizmetlerini bir insan hakkı olarak garanti etmeliyiz. On milyonlarca Amerikalı sigortasız veya kısmen sigortalıyken, herkes için bir sağlık ve bakım hizmetleri programına geçmek, sağlık hizmetleri için kişi başına diğer ülkelerdeki insanlardan iki kat daha fazla ödeme yapma saçmalığına da son verecektir.'' ifadesini kullanmıştı.

Rusya'dan Hamas taktiği! Mücahitler Putin'e ilham oldu: Ukrayna'daki bölgelere ulaşmak için tünel kazdılar! Rusya'dan Hamas taktiği! Mücahitler Putin'e ilham oldu: Ukrayna'daki bölgelere ulaşmak... Haberi Görüntüle

ABD'DE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN ZENGİNLER FAYDALANIYOR

ABD'de sık sık tartışılan sağlık sistemi her seçim döneminde siyasilerin iyileştirme sözü verdiği bir konu. Aslında ülkede 'gerçek anlamda' bir halk sağlığı sistemi yok. Ülkede sağlık hizmetleri temel olarak özel sektör hastanelerine ve sağlık sigortası şirketlerine dayanıyor. Sağlık bakım masrafları bireysel sağlık sigortaları vasıtasıyla karşılanıyor. Sigortası olmayanlar için ülkenin sağlık sistemi tam bir felaket. Çünkü ABD'de sigortaası olmayanlar acil servisin dışında tedavi göremiyor. ABD’de çoğu yoksul kesimlerden ve düşük ücretlilerden oluşan 30 milyon insan sağlık sigortasına sahip değil. Yaklaşık 50 milyon insan ancak kısmi ve yetersiz seviyede sigorta yaptırabiliyor.

Koronavirüs salgınıyla mücadelede yetersiz kalan ABD'deki sağlık sistemi, hızla artmaya devam eden vakalar karşısında çökme riski ile karşı karşıya kalmış, bu durum tartışmaları daha da büyütmüştü. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading