Yandex Metrica

ABD'de Filistinli aileye saldırı: 3 ve 6 yaşlarındaki çocukları boğmaya çalıştı

ABD'de Filistinli aileye saldırı: 3 ve 6 yaşlarındaki çocukları boğmaya çalıştı

ABD'de Filistinli aile Yahudi asıllı Amerikalı bir kadının saldısına uğradı. Elizabeth Wolf, adındaki bir kadın Filistinli olduklarını öğrendikleri iki kadını boğmaya çalıştı. 

Dünya

24.06.2024, 02:28

Filistinlilere yönelik saldırılar Gazze Şeridi'nin dışında da devam ediyor. ABD'de Yahudi asıllı olduğu belirtilen bir kadın Filistinli bir aileye saldırdı. 

ABD'nin Texas eyaletinde bir kadın Filistin asıllı Müslüman olduğu için 3 yaşındaki çocuğu boğmaya çalıştı. 3 yaşındaki çocuğu boğmaya çalışan Elizabeth Wolf, gözaltına alındı. Texas'taki Euless Polisi Departmanı, Wolf'un cinayete teşebbüsle suçlandığını bildirdi. Polis kayıtlarına göre, olay 19 Mayıs'ta gerçekleşti. Filistin asıllı anne ve 3 ile 6 yaşlarındaki çocukları, sitelerinde yer alan havuza indi.

Belçika Parlamentosu'na önerge: 'Filistin devletini artık tanıyalım' Belçika Parlamentosu'na önerge: 'Filistin devletini artık tanıyalım' Haberi Görüntüle

IRKÇI SÖYLEMLERDE BULUNUP ÇOCUĞU BOĞMAYA ÇALIŞTI

Amerikalı Elizabeth Wolf, başörtülü anneye nereli olduklarını sorduktan sonra havuza girdi. Irkçı söylemlerde bulunan Wolf, daha sonra çocuklara saldırdı. Çocukların annesi hemen havuza atlarken, 6 yaşındaki çocuk Wolf'un elinden kurtuldu.

Anneye saldıran Wolf, diğer taraftan 3 yaşındaki küçük kız çocuğunu suyun altına itti. Anne ve çocuğunu olay yerinde bulunan Afrika kökenli bir Amerikalı kurtardı. 42 yaşındaki Wolf cinayete teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alındı.

Canlı yayında trajik ölüm! Yemek videosu çeken kadın hayranlarının gözleri önünde can verdi! Canlı yayında trajik ölüm! Yemek videosu çeken kadın hayranlarının gözleri... Haberi Görüntüle

NEFRET SUÇU OLARAK DEĞERLENDİRİLMELİ

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) ise yaptığı yazılı açıklamada, olayın nefret suçu olarak değerlendirilmesi çağrısında bulundu. Söz konusu aile ve tüm Müslüman toplumunun korunmasını talep eden CAIR, açıklamasında Filistin asıllı annenin ifadelerine de yer verdi.

Anne, "Biz Filistin asıllı Amerikan vatandaşlarıyız. Güvende olmamız için nereye gitmemiz gerekiyor bilmiyorum. Ülkemde savaş var, burada ise nefret. Çocuğum travma yaşıyor, her kapıyı açtığımda kaçıp saklanıyor." ifadelerini kullandı.

CAIR, nisan ayında açıkladığı verilerde, geçen sene Müslümanlardan ayrımcılık ve nefret olayına ilişkin 8 bin 61 şikayet alındığını bildirmişti. Bunun 30 yıldır en yüksek şikayet oranına denk geldiğini açıklayan CAIR, 2023'ün son 3 ayında ise 3 bin 578 şikayetin kayda geçtiğini duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading