banner2

ABD ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye balistik misilleme! Karadan karaya ateşlendi

ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore'nin balistik füze fırlatmasına cevap olarak ortak tatbikatlarda Doğu Denizi'ne karadan karaya 4 füze ateşlediğini bildirdi.

Dünya 05.10.2022, 11:44 05.10.2022, 12:11
Abone ol
ABD ve Güney Kore'den Kuzey Kore'ye balistik misilleme! Karadan karaya ateşlendi

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kore'nin Japonya topraklarında balistik füze fırlatması sonrası, ABD ve Güney Kore'den misilleme geldi. 

GÜNEY KORE'DEN KOMŞUSUNA MİSİLLEME 

Yonhap'ın haberine göre, Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Doğu Denizi'ne karadan karaya 4 füze ateşlediği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: 

İki taraf da sahte hedefleri kesin olarak vuran ve müttefikler olarak provokasyon caydırma yeteneklerini gösteren ikişer Ordu Taktik Füze Sistemi (ATACMS) füzesi fırlattı.

KUZEY KORE JAPONYA'YA FÜZE FIRLATMIŞTI 

Japonya Savunma Bakanlığı, dün, Kuzey Kore'nin fırlattığı balistik füzenin, Japonya'nın kuzeydoğusu üzerinden geçerek Pasifik Okyanusu'na düştüğünü bildirmişti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, Kuzey Kore'nin, Japonya hava sahasını aşan uzun menzilli balistik füze denemesi yapmasını kınarken ABD'nin bu denemeye cevaben Japonya ve Güney Kore ile bölgede ayrı ayrı askeri tatbikat yaptığını açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!