ABD tarihinde bir ilk! Trump'ın evini basıp kasasını patlattılar

ABD eski Başkanı Donald Trump, Florida’da bulunan Mar-A-Lago malikanesinin dün FBI ajanları tarafından arandığını duyurdu. FBI ajanlarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını iddia eden Trump, "İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra evime yapılan bu habersiz baskın gerekli veya uygun değildir." dedi.

Dünya 09.08.2022, 07:58 09.08.2022, 08:19
Abone ol
ABD tarihinde bir ilk! Trump'ın evini basıp kasasını patlattılar

2024 başkanlık seçimleri için "Bunu tekrar yapmamız gerekebilir." diyen ABD eski Başkanı Donald Trump'ın evi FBI ajanları tarafından basıldı. Federal Soruşturma Bürosu FBI eski Başkan Donald Trump’ın evi Mar a Lago tatil köyünde arama yaptı.

''GÜZEL EVİM KUŞATMA ALTINDA''

Trump, yazılı açıklamasında, "Florida, Palm Beach'teki güzel evim Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI ajanı grubu tarafından baskın yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir zamandır. Daha önce hiçbir ABD Başkanının başına böyle bir şey gelmedi.” ifadelerini paylaştı.

KASAYI KIRDILAR

FBI ajanlarının mülkünde bulunan bir kasayı kırdığını iddia eden Trump, "İlgili devlet kurumlarıyla yapılan çalışma ve iş birliğinden sonra evime yapılan bu habersiz baskın gerekli veya uygun değildir." ifadelerini kullandı.

GİZLİ KAYIT ALDI MI ALMADI MI?

Associated Press, konudan bilgisi bulunan kişilere dayanarak, FBI aramasının, Trump'ın Beyaz Saray'daki görevi sırasında Florida'daki ikametgahına gizli kayıtları alıp almadığına ilişkin bir soruşturmayla ilgili olduğunu belirtti.

GİZLİ KAYITLARIN VARLIĞI ARAŞTIRILDI

Adalet Bakanlığının, bu yılın başlarında Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi tarafından Mar-A-Lago'dan alınan 15 kutu belgenin içinden çıkan gizli kayıtların varlığını araştırdığı kaydedildi.

DIŞARI ÇIKARILMASI YASAK

Federal yasaların, gizli devlet belgelerinin yasalarca belirlenmiş yetkili yerlerden dışarı çıkarılmasını yasakladığı bilgisi paylaşıldı.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!