banner2

ABD orduya aşı zorunluluğu getirdi

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, kuvvet komutanlıklarına bir genelge göndererek, tüm askerler için koronavirüs aşısının zorunlu hale getirildiğini duyurdu.

Dünya 25.08.2021, 19:20
Abone ol
ABD orduya aşı zorunluluğu getirdi

ABD'de koronavirüs salgınında yeni bir dalgalanma yaşanırken, ülkede yoğun bakım ünitelerindeki yoğunluk ve can kayıpları artmaya başladı.

Konuya ilişkin ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin'den bir açıklama yapıldı. Austin, kuvvet komutanlıklarına bir genelge gönderdi.

ORDUYA AŞI ZORUNLULUĞU

Austin, genelgede, "Sağlık uzmanlarıyla ve askeri yetkililerle yaptığım istişare ve Başkan’ın da desteği ile Kovid-19'a karşı zorunlu aşının Amerikan halkını savunmak ve orduyu korumak için gerekli olduğuna karar verdim." ifadelerini kullandı.

AŞI OLMAYANLARA AŞI TALİMATI

ABD’li Bakan, tüm Kuvvet Komutanlarına ve Genel Sekreterlerine silahlı kuvvetler içinde aşı olmayan kişilerin derhal aşı yaptırılması konusunda talimat verdiğini belirterek, zorunlu aşıların sadece ABD Gıda ve İlaç İdaresinin tam onay verdiği aşılardan oluşacağı bilgisini verdi.

BİONTECH AŞISI OLACAKLAR

Pentagon Sözcüsü John Kirby, konu hakkında yaptığı açıklamada, şu anda zorunlu aşının sadece Pfizer-Biontech aşısı olacağını ifade etti.

Kirby, ordunun şu ana kadar yüzde 68'inin aşı yaptırdığını belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!