banner2

ABD ordusundan kayıp ilanı! Carolina semalarında F-35 kaybolmuştur! Yardım edin!

ABD ordusuna ait F-35 savaş uçağı Carolina semalarında izini kaybettirdi. Pilotunun paraşütle atlayıp uçağı dert etmesi sonrası izine bir türlü ulaşılamayan F-35 ABD alarma geçirdi. Yetkililer kayıp savaş jetini bulmak için halktan yardım isterken pilotun neden uçaktan atladığı hala araştırılıyor.

Dünya 18.09.2023, 10:43 18.09.2023, 22:16
Abone ol
ABD ordusundan kayıp ilanı! Carolina semalarında F-35 kaybolmuştur! Yardım edin!

ABD ordusunun deniz piyade pilotu öğleden sonra uçtuğu F-35B Lightning II jetinde sorun çıkması sonrası kendisini uçaktan fırlattı. Pilot, Kuzey Charleston üzerinde güvenli bir şekilde iniş yaparken F35 savaş uçağı sırra kadem bastı. Askeri yetkililer, kaybedilen uçağın aranmasında artık Kuzey Charleston'un kuzeyindeki iki göle odaklanıldığını söyledi.

PİLOTUN DURUMU İYİ

Binbaşı Melanie Salinas, pilotun saat 14.00 civarında güvenli bir şekilde Kuzey Charleston'a paraşütle atladığını ve yerel bir hastaneye kaldırıldığını, durumunun stabil olduğunu söyledi.

NEDEN ATLADI?

Söz konusu olayla ilgili net bir açıklama yapılmazken, pilotun adı ve uçakta yaşanan sorunun detayları açıklanmadı. 

KOCA UÇAĞI NASIL KAYBEDERSİNİZ?

ABD'li askeri yetkililer yaşanan bir 'aksilikten' sonra pilotun paraşütle atladığı ve Güney Carolina üzerinde izini kaybettiren F-35 savaş uçağının bulunması için halktan yardım istedi. Yerel kongre üyesi Nancy Mace: “Bir F-35'i nasıl kaybedersiniz? Nasıl oluyor da takip cihazı yok ve biz halktan bulmalarını istiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!