Yandex Metrica

ABD öncülüğünde ihanet ittifakı! Bahreyn'de gizlice toplandılar! Filistin'i değil İsrail'i koruyacaklar

ABD öncülüğünde ihanet ittifakı! Bahreyn'de gizlice toplandılar! Filistin'i değil İsrail'i koruyacaklar

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamlarına cılız seslerle tepki gösteren bazı Arap ülkelerinin İsrail'in korunması için istihbarat sağlayacağı bildirildi. Bahreyn'de ABD öncülüğünde İsrailli yetkililerle bir araya gelen 5 Arap  ülkesinin yetkilileri Tel Aviv yönetimine istihbarat sağlama taahhüdünde bulundu. 

Dünya

14.06.2024, 01:55

Bahreyn'de ABD ve soykırımcı İsrailli yetkililerle bir araya gelen BAE, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısırlı üst düzey generaller, ABD liderliğinde Gazze’deki yaklaşık 50 bin Müslümanı vahşice katleden İsrail'e güvenlik garantileri verdi. 

Gazze Şeridi'nde katledilen binlerce çocuk ve kadının katili olan İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi Bahreyn’de bazı Arap ülkelerinin üst düzey yetkilileriyle bir araya geldi.

İsrail'in soykırım ortağı olan ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) öncülüğünde gerçekleşen toplantı, Gazze’de süren vahşet dolayısıyla doğacak tepkilerden nedeniyle kamuoyundan gizli tutuldu.

Evlerin yüzde 98'i yıkıldı: Beryl Kasırgası'ndan sonra korkutan uyarı! Evlerin yüzde 98'i yıkıldı: Beryl Kasırgası'ndan sonra korkutan uyarı! Haberi Görüntüle

SOYKIRIMCI HALEVİ DE TOPLANTIYA KATILDI

Bahreyn'in başkenti Manama’da geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan gizli toplantıda CENTCOM Komutanı Michael Erik Kurilla ve Halevi’nin yanı sıra Bahreyn, BAE, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısır’dan üst düzey generaller de hazır bulundu.

İsrail Savunma Bakanlığı ve CENTCOM toplantıyla ilgili yorum yapmadı.

Adaylıktan çekilecek mi? Canlı yayında Trump'la kapışan Biden'den bomba itiraf Adaylıktan çekilecek mi? Canlı yayında Trump'la kapışan Biden'den bomba itiraf Haberi Görüntüle

İSRAİL'İ KORUMAYI AMAÇLIYORLAR

İran ile İsrail arasındaki gerilimde 13 Nisan’da İsrail’e yönelik füze ve insansız hava aracı saldırısına karşı koyan ABD, bazı Arap ülkelerinden de destek almıştı. 

Soykırımcı İsrail'e Orta Doğu'da bir koruma kalkanı oluşturmaya çalışan ABD, İsrail'in bölgedeki Arap ülkeleriyle iş birliğini sağlayarak istihbarat toplama ve saldırıya karşı erken önleme hedefliyor. ABD'li yetkililer, Arap ülkeleriyle yapılacak iş birliğiyle İran, Irak ve Yemen gibi ülkelerden yapılacak saldırılara karşı İsrail'i korumayı amaçlıyor. 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

4

0

0

2

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading