ABD olası Ukrayna işgaline karşı Rusya'yı uyardı! Silahlandırırız

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Rusya'yı sert bir dille uyararak 'Bir Rus işgali durumunda ABD, Ukrayna'yı bu tür savunma silahlarıyla önceden planladığından daha da fazla silahlandıracaktır.' dedi.

Dünya 06.01.2022, 14:44 06.01.2022, 15:20
Abone ol
ABD olası Ukrayna işgaline karşı Rusya'yı uyardı! Silahlandırırız

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, ABD’ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. ABD’li mevkidaşı Antony Blinken ile görüşme yapan Baerbock, Ukrayna egemenliğinin yeniden ihmal edilmesi Rusya için ‘ciddi sonuçlar’ doğurabilir ifadelerine yer verirken, “Rus tarafının davranışlarının net bir bedeli olur” dedi.

'AVRUPA'DA BARIŞ VE İSTİKARARA KARŞI MEYDAN OKUMA'

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Almanya ve ABD’nin, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik eylemlerini, “Avrupa'da barış ve istikrara karşı bir meydan okuma” olarak gördüğünü söyledi. Blinken ayrıca, bölgedeki gerilimin askeri olarak tırmandırılması durumunda Rusya'ya ağır ekonomik yaptırımlar uygulanabileceğini belirterek, “Bu sadece ABD ve Almanya'nın pozisyonu değil, bir araya gelen birçok ülkenin, müttefikin ve ortağın ortak pozisyonudur" dedi.

Blinken, ABD'nin Ukrayna'ya savunma silahları sağlamaya devam edeceğini de dile getirerek, “Bir Rus işgali durumunda ABD, Ukrayna'yı bu tür savunma silahlarıyla önceden planladığından daha da fazla silahlandıracaktır“ ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!