banner2

ABD'nin sertifikalı teröristleri

ABD, terör örgütü PKK/YPG'nin uzantısı olan SDG'ye hayat kurtaran müdahaleler ve tekniklerin yer aldığı sıhhıye eğitimi verdi. Eğitimi tamamlayan teröristler sertifika da aldı.

Dünya 06.06.2021, 16:47 07.06.2021, 13:15
Abone ol
ABD'nin sertifikalı teröristleri

ABD, Suriye eli kanlı terör örgütü PKK/YPG'ye mühimmattan, nakdi yardıma her konuda tam destek sağlayamaya devam ediyor. Son olarak ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), PKK'nın yavrusu SDG'ye sıhhiye eğitimi verdiklerini duyurdu. 

EĞİTİM MAYIS AYINDA GERÇEKLEŞTİ

CENTCOM, tamamlanan eğitimi "Alabama Ulusal Muhafızlar Birliğine bağlı 173'üncü Piyade Alayı 1'inci Taburu Savaş Kulübü Görev Gücü, ABD Kara Kuvvetlerine bağlı 6'ncı Alay 1'inci Taburundan askerlerle birlikte SDG'nin Kritik Petrol Alt Yapı Muhafızlarına (KPAYM) mayıs ayında sıhhiye eğitimi verdi." şeklinde bir açıklamayla duyurdu.

YPG/PKK terör örgütüne bağlı SDG'nin, Suriye'nin doğusunda yer alan petrol alt yapılarını korumakla görevli olduğunu belirten açıklamada, "Savaş Kulübü sağlık görevlileri, KPAYM Akademisi üyelerine travmatik yaralara odaklanan, hayat kurtaran müdahaleleri ve teknikleri öğretti. Doktorlar turnike uygulaması, yara kapatma, pansuman, basınç bandajı uygulaması, eklem bölgelerinde yara kapatma ve sarmayı öğretti." denildi.

SERTİFİKALI TERÖRİSTLER
CENTCOM'un açıklamasında, eğitimin ardından terör örgütünün üyelerine bitirme sertifikası verildiği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!