banner2

ABD'nin PKK-YPG ile kirli işbirliği: Önce eğitim sonra taziye ziyareti!

ABD beslediği terörist gruplarla artık açık açık görüntüler veriyor. Yunanistan'ın Türkiye sınırına 45 kilometre mesafedeki liman kenti Dedeağaç'ı cephaneliğe çeviren ABD, Türkiye-Irak sınırında da kirli bir oyun peşinde. ABD, dün öldürülen teröristler için taziye mesajı yayınlamıştı. Bugün ise ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) komutanı Michel Erik Kurilla, Suriye'de YPG terör örgütü elebaşı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'i ziyaret etti.

Dünya 10.09.2022, 22:22
Abone ol
ABD'nin PKK-YPG ile kirli işbirliği: Önce eğitim sonra taziye ziyareti!

Terör örgütü YPG//PKK'ya silahlı eğitim veren ABD, bu kez de teröristler için taziye ziyareti yaptı. Amerika Birleşik Devleteri Merkez Kuvvetler (CENTCOM) komutanı Michel Erik Kurilla terör örgütüne desteğini her fırsatta belli ediyor. Ziyaret, dün PKK/YPG kontrolündeki DEAŞ'lı teröristler ve ailelerinin rehin tutulduğu Hol Kampına bir ziyaret gerçekleştirdi.

CENTCOM'dan konuya ilişkin yapılan açıklamada; Kurilla ve Ferhat Abdi Şahin, Hol Kampında DEAŞ operasyonları üzerine görüşüldüğü belirtildi.

"BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Çoğunluğu kadın ve çocuktan oluşan yaklaşık 60 bin kişinin bulunduğu Hol Kampı'ndaki görüşmeler sonrası Kurilla'nın öldürülen iki terörist için terör örgütü elebaşı Abdi Şahin'e taziye mesajlarını iletti. Kurilla'nın Hol Kampına yaptığı ziyaret ve buradaki teröristlerle yaptığı görüşmeye dair fotoğraflar ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı resmi hesabından paylaşıldı.

ABD TERÖRİSTLERE SİLAHLI EĞİTİME DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz günlerde YPG/PKK terör örgütüne desteği sürüyor. Son olarak teröristlere verilen silahlı eğitim görüntülenmişti. ABD askerleri, Suriye'de Haseke ilinin doğusundaki Malikiyye ilçesinde Türkiye ve Irak sınırına yakın bölgede YPG/PKK'lı teröristlere silahlı eğitim vermişti.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde varlık gösteren ABD güçleri, terör örgütüne silahlı eğitim desteğini sürdürdüğü görülmüştü.

Öte yandan ABD ve öncülük ettiği koalisyon güçleri, 2015'ten bu yana binlerce YPG/PKK'lı teröriste silahlı eğitim verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!