banner2

ABD'nin konuştuğu kahraman! 20'den fazla kişiyi donmaktan kurtardı

ABD'deki kar fırtınası ve dondurucu soğuklar nedeniyle 60'dan fazla insan hayatını kaybetti. Kar fırtınasının ardından ilginç kurtarma hikayeleri gün yüzüne çıkmaya başladı. New Yorklu bir kişi, kar fırtınasında aracına aldığı çok sayıda mağduru donmaktan kurtardı.

Dünya 31.12.2022, 08:45 31.12.2022, 09:07
Abone ol
ABD'nin konuştuğu kahraman! 20'den fazla kişiyi donmaktan kurtardı

ABD'yi vuran kar fırtınası günlerdir devam ederken hayat felç olmuş durumda. Ölü sayısı 60'ı aşarken milyonlar elektriksiz kaldı ve eve hapsoldu. Gıda sıkıntısı çekmek istemeyen ABD'li vatandaşlar, marketlere hücum edip alışveriş yaptı. Bazı vatandaşlar ise marketleri yağmaladı. Ülkenin çoğu eyaletinde etkili olan şiddetli soğuk ve kar fırtınasının ardından ilginç kurtarma hikayeleri gün yüzüne çıkmaya başladı.

24 KİŞİYİ DONMAKTAN KURTARDI

Ölümcül fırtınanın en çok etkilediği bölgelerden New York'un Erie ilçesinde arabasında veya sokakta yardım bekleyen 24 kişiyi önce aracıyla toplayan Jay Withey, sonra onları camını kırarak girdiği Pine Hill okul binasına taşıyarak donmaktan kurtardı. Okul binasındaki güvenlik Cheektowaga Polis Departmanı'na anında alarm gönderdi. 23 Aralık'ta yaşanan olayı, arama kurtartma çalışmalarındaki yoğunluk geçtikten sonra ancak gelebildiği okuldaki güvenlik kameralarının kayıtlarından seyretti.

POLİS TEŞEKKÜR EDİP ARAMA BAŞLATTI

Cheektowaga Polis Departmanı, sosyal medya hesaplarından, okulun video kaydındaki görüntüsünü paylaşırken ABD'li kahraman Jay Withey isimli vatandaşa ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

ÖZÜR MEKTUBU BIRAKTI

20'den fazla kişiyi donmaktan kurtaran kahramanın okulun camlarını kırmak zorunda kaldığı için özür mektubu yazıp bıraktığı ortaya çıktı. Cheektowaga Polisi, "Jay'in kim olduğunu tespit etmek ve hayat kurtaran eylemlerinin bilinmesini sağlamak istiyoruz. Lütfen Jay'i bulmamıza yardım edin." ifadesine yer verdi.

KAHRAMANA ULAŞILDI

Polis departmanı, ilk paylaşımından saatler sonra olayın kahramanına ulaştıklarını, "Arkadaşları ve ailesinin yardımıyla muhteşem Jay'i bulduk! Şefimiz onunla konuşabildi ve kahramanca davranışlarından dolayı minnettarlığımızı ifade etti." açıklamasıyla duyurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!