Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD medyasından olay yazı: Netanyahu'nun savaş kabinesi çöküşün eşiğinde

ABD medyasından olay yazı: Netanyahu'nun savaş kabinesi çöküşün eşiğinde

ABD'li Washington Post gazetesi, ABD destekli 3 aşamalı ateşkes planının İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu'nun savaş kabinesini çöküşün eşiğine getirdiğini yazdı.

Dünya

04.06.2024, 15:33

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımaszıca devam ederken soykırımın başından bu yana terör devletine koşulsuz destek veren ve bebek katili Netanyahu'nun yanında saf tutan ABD Başkanı Joe Biden'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in kalıcı ateşkes ve tüm rehinelerin serbest bırakılmasına ilişkin 3 aşamalı yeni bir ateşkes önerisi sunduğunu duyurdu. Biden, "Bu savaşın bitme zamanı geldi." ifadelerini kullandı. Hamas'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise "ABD Başkanı Biden'ın paylaştığı son ateşkes teklifine olumlu bakıyoruz." denildi.

Türkiye'de üretildi! Dünya peşine düştü! BAE ve ABD'den bize satın ısrarı Türkiye'de üretildi! Dünya peşine düştü! BAE ve ABD'den bize satın... Haberi Görüntüle

ATEŞKES NETANYAHU'NUN UMRUNDA DEĞİL

Netanyahu ise hedeflerine ulaşıncaya kadar Gazze Şeridi’ndeki savaşın devam edeceğini söyledi. Konuya ilişkin açıklama İsrail Başbakanlığından geldi.

İsrail Başbakanlığından yapılan açıklamada, Netanyahu'nun, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar ve esirlerin durumuna ilişkin değenlendirmelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada Netanyahu'nun, “Tüm hedeflere ulaşılıncaya kadar Gazze Şeridi'ndeki savaşın sürdürülmesinde ısrarcı olacağı" ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya medyasının manşetlerini süsledi: NATO'da meydan okuyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya medyasının manşetlerini süsledi: NATO'da meydan okuyor! Haberi Görüntüle

SAVAŞ KABİNESİ ÇÖKÜŞÜN EŞİĞİNDE

Netanyahu ise hedeflerine ulaşıncaya kadar Gazze Şeridi’ndeki savaşın devam edeceğini söylese de ABD merkezli Washington Post gazetesinden dikkat çeken bir habere imza atıldı.

ABD'li Washington Post gazetesi, ABD destekli 3 aşamalı ateşkes planının İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu'nun savaş kabinesini çöküşün eşiğine getirdiğini yazdı. Habere göre zor durumda kalan Netanyahu, bir yandan rehinelerin evlerine getirilmesi için ateşkes yapılması yönündeki yoğun baskılarla mücadele ediyor. Diğer yandan da koalisyon ortaklarının isyanlarını bastırmaya çalışıyor.

Trump'a suikast girişiminde yeni gelişme! Paylaşımları ortaya çıktı Trump'a suikast girişiminde yeni gelişme! Paylaşımları ortaya çıktı Haberi Görüntüle

SON UMUDU TRUMP

Çıkış yolu bulamayan Netanyahu, süreci elinden geldiğince uzatmaya çalışıp vakit kazanmak istiyor. ABD merkezli habere göre; Netanyahu, ABD eski başkan Donald Trump'ın Beyaz Saray'da Biden'ın yerini alacağını düşünerek Kasım ayındaki ABD seçimlerine kadar beklemeyi hedefliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading