banner2

ABD'li senatörden 'Putin'e suikast' imalı paylaşım: Putin’i indirecek bir Brütüs yok mu

ABD'li Senatör Lindsey Graham, 'Rus ordusunda Putin’i indirecek bir Brütüs yok mu' diyerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e suikast çağrısı yaptı.

Dünya 04.03.2022, 07:55 04.03.2022, 10:53
Abone ol

Rusya-Ukrayna arasındaki savaş 9.gününde. Bölgede çatışmalar devam ederken ABD'li Senatör Lindsey Graham'dan imalı bir paylaşım geldi.

SUİKAST İMASI

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Rusya-Ukrayna savaşının sonlanması için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e "suikast" iması yaptı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Graham'in, Roma İmparatoru Julius Caesar'a ihanet eden Brütüs ve Adolf Hitler'e suikast girişiminde bulunan Albay Claus von Stauffenberg'e atıfta bulunması dikkati çekti.

'SAVAŞI DURDURMANIN TEK YOLU BU ADAMI ORTADAN KALDIRMAK'

Graham, "Rusya'da bir Brütüs var mı? Rus ordusunda Albay Stauffenberg gibi başarılı biri yok mu? Bu savaşı durdurmanın tek yolu bu adamı (Putin) ortadan kaldırmak. Bu, ülkeniz ve tüm dünya için çok önemli bir hizmet olacaktır." ifadelerini kullandı.

'HAREKETE GEÇMELİSİNİZ'

Olanların düzeltebilecek tek milletin Rus halkı olduğunun altını çizen Graham, "Söylemesi kolay, yapması zor. Hayatınızın geri kalanını karanlıkta, dünyanın geri kalanından izole şekilde ve yoksulluk içinde geçirmek istemiyorsanız, harekete geçmelisiniz." çağrısında bulundu.

Graham'in paylaşımı kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının tepkisini topladı ve Putin'e suikast çağrısı yaptığı şeklinde yorumlandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!